• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie programu w C++ bez Buildera C++ lub innej aplikacji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
394 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w C i C++ przez Marcin Ficek Obywatel (1,090 p.)
Cześć

 Postanowiłem, że warto stworzyć jakąś porządną (czyli nie w konsoli) aplikację na mój komputer, ale nie jestem pewien jak zacząć. Słyszałem oczywiście o takich programach jak C++ Builder, ale dość negatywnie mi się kojarzą, bo zbytnio są dla mnie podobne do takiego WordPress'a, który dość mocno ogranicza i jest zbyt prosty.

Dziękuję za wszelką pomoc :)
1
komentarz 29 sierpnia 2018 przez niezalogowany
Te programy tylko ułatwiają tworzenie grafiki. To może spróbuj qt
komentarz 29 sierpnia 2018 przez Marcin Ficek Obywatel (1,090 p.)
Dziękuję :) A da się z nim robić podobne programy jak w Builderze lub też takie dość podobne programy do Worda?
komentarz 29 sierpnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Zalezy o jakim wordzie mowisz, taki podstawowy, zwykly edytor, czy z wieloma funkcjami. Ale oba sie da, pytanie o umi3jetnosci i czas. Co do QT, to tak da sie w nim zrobic programy okienkowe, buttony itd, mozesz bez ide zrobic, uzywajac tylko biblioteki, ale po co?
komentarz 29 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Czemu według ciebie porządna aplikacja to tylko okienkowa? Mnóstwo poważnych i przydatnych narządzi oraz aplikacji powstaje / istnieje również w konsoli.
komentarz 29 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

który dość mocno ogranicza i jest zbyt prosty.

W C++Builder praktycznie wszystko to samo stworzysz co w innych znanych i wielkich IDE. Do tego, w tym IDE możesz tworzyć własne kontrolki co daje ogrom możliwości...

komentarz 30 sierpnia 2018 przez Marcin Ficek Obywatel (1,090 p.)

@jpacanowski, chodzi mi o to, że nie zrobi się większej aplikacji, bo przy niektórych jest potrzebna obsługa myszki. Dodatkowo wygląd tej aplikacji jest ograniczony i nie tylko. Jak dla mnie bardziej to służy bardziej do testowania oraz nauki. Przynajmniej ja tak uważam ;)

komentarz 31 sierpnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ale obsluga myszki to jedno, a programu guui to drugie. Moge uzyc WinApi i podbrac sobie kordy kursora, moge zzyc sfml np. Pamietaj ze IDE to kedno, abiblioteki ktorych jest sooro to drugie

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
edycja 29 sierpnia 2018 przez profesorek96
Skoro nie chcesz bawić się w żadne freamworki czy edytory, to dla windowsa jest coś takiego jak WinApi i z powodzeniem w tym da się zrobić wszystko, co też nie jest takie proste. Oczywiście WinApi jest tylko dla Windowsa. Ja bym nie krytykował tych edytorów bo mnóstwo firm tworzy apki przy użyciu Qt.
komentarz 29 sierpnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Nie przesadzałbym tak z tym WinApi. Da się, ale jest to strasznie uciążliwe.. Można napisać własne wrappery, ale to tylko strata czasu. Według mnie lepiej użyć Qt, Gtk czy podobnej biblioteki.
1
komentarz 29 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

* mnóstwo

* tworzy

Ja Windows API polecam. Fajnie się koduje prostsze rzeczy i się ma dużą satysfakcję potem z tego niż z przenoszenia kontrolek na formę. Ostatnio sam do tego API wróciłem. Aplikacje są wtedy bardzo lekkie. Komunikator z szyfrowaniem który tworzyłem do komunikowania się tylko z moim znajomym, służący do rozmowy o ważniejszych biznesowych sprawach zajmuje ok. 30KB. Qt oraz Gtk to kobyły, ale wszystko zależy czy chcesz pisać multiplatformowe programy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 218 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez xKirooo Początkujący (370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 492 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Leny John Nowicjusz (140 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...