• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Krążek ratunkowy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
418 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
zamknięte 5 stycznia 2019 przez Marfarzar
Zadałem to samo pytanie 15 sierpnia na forum PC Format, ale pomimo ponad 900 wyświetleń nikt nie odpowiedział.
W numerze 9/2018 PC Format znajduje się płyta ratunkowa, która "diagnozuje peceta, naprawia błędy, przyspiesza system, zwalcza wirusy". Wkładam ją do napędu CD/DVD i uruchamiam ponownie komputer. Podczas uruchamiania klikam przycisk F8 (tak jest napisane w magazynie), aby wywołać Boost Menu, ale nic się nie dzieje, to klikam też przyciski F1, F2, ESC, DEL, ale nic się nie uruchomiło. W czym tkwi problem?

Zapomniałem: płyta główna to ASUS H110M-K
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 września 2018 przez Hunter94 Mądrala (6,290 p.)
wybrane 5 stycznia 2019 przez Marfarzar
 
Najlepsza
klikaj cały czas podczas uruchamianie. z tego co widzę u ciebie będzie to f2 albo del jak będziesz już w biosie to sobie wejdź w boot menu.
0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Podaj model płyty głównej, bo w zależności od MOBO klawisze te mogą się różnic.
0 głosów
odpowiedź 2 września 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Co prawda minęły 4 dni od mojego pytania, ale takie same pytanie zadałem na forum PC Format (od nich pochodzi płyta) ponad pół miesiąca temu. Tam wątek zobaczyło ponad 1000 osób i nikt nie zna odpowiedzi. Napęd CD/DVD na pewno działa, bo inne rzeczy odtwarza. Płyta też jest dobra, bo po wejściu w nią można pobrać inne programy w numerze, ale mi zależy na tym krążku ratunkowym
4
komentarz 2 września 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Tak z dystansem do takich rozwiązań raczej... Programy "przyspiesz komputer" zwykle go spowalniają, "zwalcza wirusy"... może lepiej antywirusa mieć? w naprawianie błędów i diagnostykę nie wierzę z takiego źródełka...
komentarz 3 września 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Własnie już jedna osoba mi napisała kiedyś, żeby nie wierzyć za bardzo w takie rzeczy, ale myślałem, że skoro to płyta z PC Format, to nie sprzedaliby czegoś słabego
P.S. Napiszę tutaj, czy zadziałała w końcu ta płyta, jak spróbuję jeszcze raz w tym tygodniu
0 głosów
odpowiedź 6 października 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Przepraszam, że długo nie pisałem.
Mam teraz nowy monitor i jak dzisiaj próbowałem to zrobić, to mogę wejść do BIOSu i Boot Menu. I tym razem uruchomiłem ponownie komputer przyciskiem na obudowie, a wcześniej klikałem na ikonę Windowsa i tam.

Ale jak już kliknąłem F8 podczas ponownego uruchomienia, to wyskoczyło mi takie okienko jak to narysowane w PC Format, ale z tylko jednym wyborem: Windows Boot Manager (SATA 6G_2:WDC WD2500BEVT-35A23TD) (druga opcja to enter setup). Kliknąłem enter i włączyło się normalnie, nic nie wyskoczyło potem (a powinno "niewielkie menu rozruchowe. Wybierz z niego opcję All in One - System Rescue Toolkit").

Spróbowałem też podczas uruchamiania wejść do BIOSU (F2) i tam wyskoczył mi jakiś komunikat, chyba błąd z flash drive, ale nie zrozumiałem go i zamknąłem, kliknąłem F8 i też normalnie się włączył komputer.

Co mam zrobić?
1
komentarz 6 października 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Kolację cheeky a tak naprawdę, to masz jakiś problem z komputerem, czy po prostu chcesz uruchomić tę płytę, bo była dodana do gazety?

komentarz 6 października 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Bardziej chcę uruchomić tę płytę, ale skoro nie chce się uruchomić to coś nie działa. Pewnie mi teraz powiesz, że nie opłaca się tej płyty uruchamiać, bo niewiele pomoże. No ale przecież ją robili profesjonaliści, PC Format nie sprzedałoby niedziałającej rzeczy, ludzie by wtedy pisali i nie kupowałby nikt tego czasopisma. Tak myślę

 

Z komputerem mam jedynie taki problem (pisałem tu na forum o nim), że mam napisane, że dysk E (którego nie używam) jest prawie pełny, a w środku nie ma żadnych plików. Jak wszedłem, żeby zobaczyć pliki administracyjne (czy coś takiego) to wyskoczyły, ale napisaliście, żeby nic nie usuwać, jak się nie znam. Wtedy mi ciągle wyskakiwał komunikat "Dysk E zapełniony - zrób coś tam (co nic nie daje)", ale wyłączyłem powiadomienia w ustawieniach.

I w sumie jeszcze jeden błąd mam, od kilku dni częsty - podczas oglądania YT, po przełączaniu w tryb pełnoekranowy, zostaje mi na dole ten cały pasek zadań. I sprawdziłem, jak to naprawić - menadżer urządzeń i uruchomić ponownie eksplorator Windows. Tylko że za kilka godzin znowu tak muszę zrobić i to prawie codziennie. Dopisek: ten błąd to od kilku miesięcy mam

A płyta ma też przyspieszyć system, w sumie to szybko mi działa, ale jak informatyk mi postawił ten system, co jeszcze miałem części do komputera wymieniane, to chodził dwa razy szybciej, z tego co pamiętam. Ale i tak chodzi mi szybko, mam na myśli, że np. włącza mi się w około minutę, a świeży włączał się w niecałe pół minuty.
1
komentarz 7 października 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Nie jestem pewien, czy uruchomienie tej plyty poprawi wydajnosc komputera. Mozliwe ze narzedzia, ktore tam sa, nie rozwiaza wszystkich problemow, a tym samym nadal bedzie mulil.

Na Twoim miejscu zrobilbym kopie waznych plikow i sformatowal system oraz pozostale dyski/partycje. Jesli Ty tego nie potrafisz, to popros kogos, kto sie na tym zna. Ewentualnie wyczysc system wbudowanymi narzedziami Windowsa, co bedzie lepsze niz czyszczenie programami zewnetrznymi.

Miej swiadomosc, ze wiekosc programow, ktore nagrywane sa na plyty i dodawane do gazet, znajdziesz w sieci. Watpie, by redakcja tworzyla specjalny, profesjonalny program dla swoich czytelnikow. Taka produkcja kosztuje, a ze sprzedazy to ma sie zwrocic druk + pensja dla redaktorow + zysk z reklam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 224 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 128 wizyt
pytanie zadane 26 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez corinthas99 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 94 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez XdAmI5212 Nowicjusz (130 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...