• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czarny ekran przy próbie formatowania windows 7.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
324 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
edycja 29 sierpnia 2018 przez xTMx3
Witam.

Niedawno zaszła potrzeba sformatowania mojego Notebook'a ( jest to Acer Aspire one ) i w związku z tym, zrobiłem bootowalny pendrive, po czym włożyłem go do mojego notebook'a i w BIOS'ie zmieniłem opcję tak, aby urządzenie uruchamiało się właśnie z tego pendrive'a po czym zapisałem ustawienie. Problem zaczyna się właśnie tutaj, gdyż po tym jak już BIOS się wyłączy, zamiast pokazać się to co powinno, jest czarny ekran, a w jego lewym górnym rogu miga biała, pozioma kreska. Cały czas jest tylko to i nic poza tym i nie mam pojęcia co zrobić, żeby wszystko dobrze działało, więc dlatego proszę o szybką pomoc.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 sierpnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Czym nagrywałeś obraz systemu na pendrive?
komentarz 29 sierpnia 2018 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Zrobione to było na takiej zasadzie, że znajomy przesłał mi wszystkie potrzebne pliki, a ja je jedynie pobrałem i umieściłem na pendrive'ie ( ja nie za bardzo się na tym znam, a znajomy mówił że powinno działać ) .
1
komentarz 29 sierpnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

To nie bardzo tak działa. Podczas nagrywania odpowiednio spreparowanego obrazu płyty, na nośniku tworzony jest sektor rozruchowy. Samo skopiowanie plików na pendrive tego nie zrobi, dlatego widzisz mrugający kursor, co informuje o tym, ze nośnik jest skanowany pod katem rozruchu. 

Poszukaj w sieci obrazu iso systemu jaki chcesz nagrać (Microsoft sam je udostępnia do pobrania za darmo), a następnie użyj tego programu do nagrania tego obrazu na pendrive.

komentarz 29 sierpnia 2018 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Dzięki wam za pomoc. Nie wiedziałem że to trzeba w ten sposób, ale zrobiłem tak i teraz działa :D Jeszcze raz dzięki i cześć.
0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2018 przez vneb Początkujący (490 p.)
A ustawiłeś w BIOSIE bootowanie z pendrive'a jako pierwsze?
komentarz 29 sierpnia 2018 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Oczywiście, że tak.
komentarz 29 sierpnia 2018 przez vneb Początkujący (490 p.)
Możliwe, że nie rozpoznaje pena jako bootowalnego. Zrób jeszcze raz na innym kompie.
komentarz 29 sierpnia 2018 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Na innym komputerze też nic.
komentarz 29 sierpnia 2018 przez vneb Początkujący (490 p.)
Zrób od nowa pendrajwa bootowalnego, a nie sprawdzaj czy obecny bootuje na innym kompie.
komentarz 29 sierpnia 2018 przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
Wciąż to samo.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 87 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,552 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...