• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wycena strony internetowej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
436 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez niezalogowany
Witam. Mam szanse na pozyskanie pierwszego klienta na strone internetową. Jak podejść do tematu i sporządzić wycene projektu ? Dodam, że ma być to prosta strona informacyjna z paroma podstronami, może pare drobnych skryptów aby upiększyć wygląd, ewentualnie lokalizacja z Google Maps. Raczej nie chce używać do tego Wordpressa, nie wiem czy jest sens, ale może się myle ? Prosze o rade.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
wybrane 29 sierpnia 2018
 
Najlepsza

Po pierwsze zastanów się ile ci to zajmie 
Dodaj do czasu pracy jakieś 3 godzinki, bo wiadomo rozmowy też zajmują czas 

Ustal sobie jakąś cene godzinową, jak pierwsza praca to proponuję nie szaleć i możesz zejść nawet do 15zł za godzine
Albo być w tych okolicach 15/20 
Nie wiadomo jaki masz poziom, według mnie (tym bardziej jeśli to coś małego) lepiej zejść z ceny i zdobyć cokolwiek do pochwalenia się, że już możesz zarobić
A następnie przy kolejnych zleceniach powoli podwyższamy cenę i patrzymy na reakcje ludzi, po pewnym czasy wyczujesz że względem twoich umiejętności przy określonej cenie większość ludzi zacznie sie krzywić i będą chętni do drobnego opuszczenia ceny

A z porad na przyszłość

Proponuję też robić zlecenia etapowo
Przy czymś małym nie warto, ale przy większych projektach dobrze jest wyznaczyć kamienie milowe
Dwie strony zyskują bo ty masz dajmy na to co miesięczną wypłatę i nie ma niespodzianki w postaci ucieczki klienta po roku, najwięcej co możesz stracić to właśnie ten miesiąc czy ile tam ustaliliście, możecie ustalić to według czasu albo osiągnięcia pewniej funkcjonalności projektu 
A klient ma możliwość wycofania się po dostaniu dowolnej funkcjonalności, może uznać że "nie potrzebuje tego dodatku planowanego na dwa miesiące do przodu"
I możliwe będą poprawki "zamiast tego, w następnym miesiącu chciałbym to"
Przy spisanej szczegółowej umowie na najbliższe kilka miesięcy mogłoby to być problematyczne

dodam że w polsce często umowy o dzieło spisuje sie pod koniec pracy, bo tak jest po prostu wygodniej z punktu pracodawcy, ma to swoje wady i zalety
co do bezpieczeństwa, zależy od osoby, jeden chce oszukać, drugi chce uprościć sobie zabawe w papierki i wszystko jest zawsze na czas
ja jestem za ciągłym ograniczonym zaufaniem... no chyba że operujemy na małych stawkach i ta ewentualna strata nie byłaby duża + przez pewien okres wszystko było ładnie i na czas 

Problematyczne mogą być papierki, bo mimo wszystko co etap trzeba się rozliczać
Ale myśle, że ten raz w miesiącu dla nikogo nie będzie problemem

+2 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
prosta stronka i jeśli jesteś poczatkujacym freelancerem to. myślę, że 500-600zł może być ok, ale pytanie tez co np. z hostingiem, domeną, ustawieniem kont email itp. Jeśli masz też ustawiać to wszystko i np. ustawiać klientowi na jego kompie program pocztowy, przeszkolic z o obslugi np. panelu admina itp to myślę, że spokojnie plus 4 stowki, więc ok. tysiaczka za całą usługę.

I nie daj się wrobic w tzw. pozycjonowanie, najlepiej od razu o tym pogadaj aby nie było za 2 miechy bólu dupy klienta "a czemu strona nie jest na poczatku googla".
komentarz 30 sierpnia 2018 przez niezalogowany
Nie nie. Hosting i domena są już wykupione mam tylko stworzyć szablon graficzny. Postanowiłem że będzie to strona typu One page, ze zdjęciem na całą szerokość ekranu, formularzem kontaktowym, i lokalizacją firmy z Google Maps. Jak na pierwsze zlecenie nie chce żądać jakichś wygórowanych kwot. Chce poprostu doprowadzić projekt do końca.

Tak z 300-400 zł będzie okej, co sądzisz ? ;p
komentarz 30 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli dla Ciebie jest oki to niech będzie :)
0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2018 przez Al3x Użytkownik (870 p.)

Obecnie dorabiam sobie robiąc strony internetowe w małej firmie i powiem ci ze takie proste strony, które z założenia mają być wizytówką firmy chodzą na rynku w granicach 500-600zł (wiadomo ze ta cena może się zmieniać). Wszystko też zależy ile pracy w to wsadzisz. My np. tworzymy w wordpresie( niestety ) więc stworzenie takiej strony to max 4h + ewentualne poprawki. Tutaj polecam Ci do obejrzenia Gonciarza o wycenie swojej pracy.

komentarz 29 sierpnia 2018 przez niezalogowany

Nie chodzi mi tylko o pieniądze, wycena ma mi pomóc w efektywnej pracy. Chce profejsonalnie podejść do tematu laugh

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 293 wizyt
pytanie zadane 24 września 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Klaudiaaa Początkujący (390 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 318 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez Qubenz Użytkownik (570 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 291 wizyt
pytanie zadane 4 października 2018 w Offtop przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...