• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przyciski przy minimalizowaniu stoją w miejscu.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
150 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez Meffy Użytkownik (730 p.)

Witam,

Mam taki problem, że jak minimalizuje stronę to przyciski stoją w miejscu nie przesuwają się w prawo tak jak chciałbym żeby to było. 

Mam ustawione te przyciski przy pomocy marginesu i wiem, że to jest przyczyną tego. Tylko jak uczynić żeby te przyciski były na środku tak jak chciałbym i przy zmniejszaniu strony żeby się przesuwało?

#Menuu {
	background-image: url(../images/przycisk1.png);
	width: 150px;
	height: 20px;
	border-style: solid;
	margin-left: 200%;
	margin-right: auto;
	text-align: center;
	padding: 1px;
	font-size: 15px;
	display: block;

 

komentarz 28 sierpnia 2018 przez pablop76 VIP (123,120 p.)
Czemu służy taka duża wartość  margin-left:200%;
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Meffy Użytkownik (730 p.)
Zastosowałem taką dużą wartość ponieważ, jak stosowałem mniejszą nie wychodziło tak usytuowanie przycisków jak chciałbym, a przy 200% niby jest okej, ale pewnie to działanie jest błędne

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Minimalizowanie to zejście okna do dolnego paska (przynajmniej w Windowsie). Ty zmniejszasz okno lub je po prostu zwężasz. Jeśli #Menuu ma być na środku strony do

margin-left: auto;

margin-right: auto;

albo wersja skrócona (z 0 marginesem top i bottom) czyli:

margin: 0 auto;
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Meffy Użytkownik (730 p.)
Jestem początkującym, takim świeżakiem który jest jedynie po książce "Jon Duckett - HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW" próbujący swoich sił w tworzeniu stron.

Wciąż mi nie działa ;/ zrobiłem tak jak radziłeś
komentarz 28 sierpnia 2018 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Wrzuc na codepen, rano Ci to zrobie
komentarz 29 sierpnia 2018 przez Meffy Użytkownik (730 p.)
Wiesz, nie o to chodzi żeby mi ktoś zrobił czy coś. Po prostu chciałbym się nauczyć Html'a i CSS'a. Chodzi mi o to żebym sam do tego doszedł, zrozumiał, jak co i dlaczego, dlaczego tak a nie inaczej. Ale dziekuje bardzo za taką propozycję. Popracuję nad tym z kolejne 3 godzinki a może sie jakoś uda :)
komentarz 29 sierpnia 2018 przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)
Udało się?
1
komentarz 29 sierpnia 2018 przez Meffy Użytkownik (730 p.)
Po długich próbach wyszło tak jak chciałem tylko musze, teraz lekko przerobić to żeby było perfekcyjnie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 374 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2020 w HTML i CSS przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 211 wizyt
pytanie zadane 31 października 2015 w HTML i CSS przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 351 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2017 w HTML i CSS przez niezalogowany

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...