• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki laptop wybrać do programowania?

VPS Starter Arubacloud
–3 głosów
1,476 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Vig0s Nowicjusz (140 p.)
Bardzo prosze o pomoc.

1.https://www.emag.pl/laptop-acer-travelmate-p2510-15-6-full-hd-matt-intelr-coretm-i5-7200u-8-gb-ddr4-ram-256-gb-ssd-intelr-hd-graphics-620-win-10-pro-64-bit-nx-vgbep-024/pd/DBHYQJBBM/

2.https://www.emag.pl/laptop-dell-vostro-3568-15-6-fhd-i5-7200u-8gb-ssd256gb-ihd620-10pr-black-s066vn3568btspl01-1901/pd/DSQ67SBBM/

3.https://www.emag.pl/laptop-hp-250-g6-i7-7500u-w10p-256gb-8gb-dvd-15-6-3qm11es/pd/DYS1MJBBM/

4.https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-acer-aspire-5-nx-gvrep-017,id-1143497

Jeśli macie jakies inne modele piszcie w komenarzach.
Zalezy mi na:
dysk: SSD 256 GB i wiecej
procesor: i5,i7 jak najwyższa generacja
rozdzielczość: full HD i wiecej
rodzaj matrycy: nalepiej matowa
RAM: 8 i wiecej
max. cena: ok.3000zł
przeznaczenie: programowanie
dvd, kamera, mikrofon itp.

najlepiej windows
opcjonalnie: podświetlana klawiatura
dziękuje za pomoc.
komentarz 28 sierpnia 2018 przez niezalogowany
Takich tematów były już setki, poszukaj.
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Vig0s Nowicjusz (140 p.)
ale mi chodzi o dokładnie o tą specyfikację...
komentarz 28 sierpnia 2018 przez maviek Nowicjusz (100 p.)

@Vig0s, hmm. może macbook? nadaję się do programowania, jest lekki, specyfikacja nie najgorsza.

komentarz 28 sierpnia 2018 przez Vig0s Nowicjusz (140 p.)
po piewsze jaki model

a po drugie bardziej preferuje windowsa

nigdy nie pracowałem na macu  mysle ze moze byc dla mnie trudne przyzwyczajenie się do systemu
komentarz 28 sierpnia 2018 przez maviek Nowicjusz (100 p.)
2 tygodnie i będzie dobrze, model sam poszukaj taki, jaki chcesz.

w cenie 3k bardziej air, ale jak pro znajdziesz to spoko.
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Vig0s Nowicjusz (140 p.)
OK. Dzieki za info a jakbyś miał wybrać jednego z tych czterech to który to by był?
komentarz 28 sierpnia 2018 przez maviek Nowicjusz (100 p.)
Raczej żaden, jak bym musiał to dell.

Tu masz macbooka: https://luxeshopgsm.pl/komputery-i-laptopy/apple-macbook-air-13-2017-i5-18ghz-8gb-128-ssd
komentarz 28 sierpnia 2018 przez maviek Nowicjusz (100 p.)
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Vig0s Nowicjusz (140 p.)
Wdziałem tego osobnika ale niestety cena zbiła mnie z tropu...
Fajny ale cena...
komentarz 29 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

MacBooka Air nie polecam, bo będziesz chciał dodać więcej pamięci RAM czy zmienić dysk na lepszy i nie będzie można, bo wszystko jest lutowane na płycie głównej. MacBooki Air to komputery jednorazowe - będziesz chciał dodać więcej pamięci RAM to musisz kupić nowy. Ale nie powiem, bo bateria w nich najdłużej trzyma, bo do 12 godzin.

Ja posiadam MacBooka Pro z 2012 roku, którego kupiłem w stanie używanym na eBayu za 2500zł i mogę polecić. Wymieniłem pamięć RAM na 8GB oraz dysk HDD na SSD i komputer chodzi mi jak rakieta odrzutowa. Znajomy ostatnio również kupił MacBooka Pro z 2012 roku na OLX za... 1.000 zł.

Komputer jest idealny, mogę polecić. Chodzi bardzo stabilnie, oraz jest non-stop katowany programowaniem oraz pełną web developerką, a na drugim monitorze zewnętrznym zwykle sobie jeszcze leci film w rozdzielczości HD.

Ale jeśli chcesz komputer również do gier to sobie odpuść, bo Maki są do pracy i tutaj nie patrzy się na konfigurację sprzętową komputera, a wydajność.

MacBooki Pro bardzo wolno się starzeją, i już nawet na MacBooku Pro z 2010 roku można normalnie komfortowo pracować, o ile posiadasz dysk SSD.

https://www.youtube.com/watch?v=TYLNQFyR5sk

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez vneb Początkujący (490 p.)
Laptop to najgorszy z komputerów. Nadaje się tylko do doraźnego użycia i ewentualnie w sytuacjach kiedy kłopotliwe byłoby ciąganie za sobą stacjonarnego. Za tę samą kasę kupisz lepszy sprzęt stacjonarny, albo podobnej klasy sam z dwoma monitorami, które są mocno przydatne w pracy.
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Vig0s Nowicjusz (140 p.)
Właśnie dla mnie jest kłopotliwe taskanie stacjonarnego komuptera...
Potrzebuje laptopa
komentarz 28 sierpnia 2018 przez vneb Początkujący (490 p.)
Rok temu kupiłem używanego HPka EliteBook 8540w - klasa biznes - za 100 funtów, dołożyłem mu ramu, wymieniłem dysk na SSD i całość zamknęła się w kwocie poniżej 1000 zł. Praca w Photoshopie jest płynna z otwartymi kilkunastoma oknami. Nie wiem jak przy kodzeniu, bo nie jestem koderem, ale do amatorskich prac czy nauki szkoda kasy na lepszy. I co ciekawsze mój kilkuletni HPek pewnie przeżyje niejeden nowy za 3-4 tysiaki.

PS. Na laptopie "pracuję" tylko w trasie - jestem kierowcą ciężarówki - ale w domu tylko i wyłącznie na stacjonarnym. Laptopa w domu włączam jedynie do aktualizacji systemu.
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Vig0s Nowicjusz (140 p.)
Rozumiem co chcesz mi powieziec ale mi potrzebny jest laptop który podziała jakes pare ładnych lat i któjego bede mógł wziąść gdzie chce. Chodzi mi  poręczność gdyz chodze do 8 klasy podstawówki i w razie czego moge wząść zaptoado tornista itp....
poza ttm bedzie mi potrzeny gdzieś pozniej np. w liceum
komentarz 28 sierpnia 2018 przez vneb Początkujący (490 p.)
I tak dalej będę twierdzić, że przez kilka lat - poza zabawą - do niczego innego nie będziesz go wykorzystywać. A na pewno nie do programowania. Z doświadczenia znajomych wiem, że tak zawsze jest. Syn kuzynki po komunii kupił laptopa za 5000 zł i nie dało się nikomu w domu wytłumaczyć, że lepiej kupić stacjonarny, aż sam do tego dorósł i teraz po wakacjach kupuje stacjonarkę. Ale oczywiście zrobisz jak uważasz, Twoja sprawa.
Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 3 września 2018 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

W tej cenie masz duży wybór.
Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256GBSSD/Win10 [Reflink]
Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,76 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki.

Ewentualnie możesz pomyśleć nad modele z mobilnym procesorem Ryzen.
ASUS VivoBook 15 R504ZA Ryzen 5/12GB/240SSD+1TB/Win10 [Reflink]

0 głosów
odpowiedź 7 września 2018 przez Swiru Gaduła (3,780 p.)
Jak tylko do programowania to coś ze zintegrowaną grafą, żebyś nie płacił za coś, czego nie potrzeubujesz. Sprawdź Lenovo:

https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-320-15ikb-81bg00ncpb-4805645/

8GB RAM, ósma generacja Intela, 256 GB SSD, napęd jest, Windows jest.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 323 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2021 w Sprzęt komputerowy przez icytower Bywalec (2,110 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 391 wizyt
pytanie zadane 15 września 2020 w Sprzęt komputerowy przez dafiiu Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 608 wizyt
pytanie zadane 10 września 2020 w Sprzęt komputerowy przez dafiiu Nowicjusz (160 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...