• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop dla studenta informatyki [4500zł]

Object Storage Arubacloud
–1 głos
706 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez mwit Nowicjusz (140 p.)
edycja 28 sierpnia 2018 przez Arkadiusz Waluk

Witam. Planuje zakup nowego laptopa dla studenta informatyki do 4500 zł.
Chciałbym żeby posiadał‚ procesor i5 lub i7 HQ, dedykowane GPU, minimum 8 GB Ram, dysk SSD, matowa matryca 15,6 cali, porządną i mocną obudowę, dobry, jasny ekran oraz dobrą baterię która wytrzyma 6-8 godzin.
Interesują mnie takie marki jak Dell, HP, Asus ze sklepu x-kom. Chciałbym żeby laptop był lekki oraz wydajny. Znalazłem fajny Asus Vivobook Pro 15, co o nim sądzicie ? Jeśli macie lepsze propozycje to piszcie.
 

Dzięki z góry

1
komentarz 28 sierpnia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

tak na przyszłość to polecam jednak nie zmieniać koloru czcionki :)

komentarz 28 sierpnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Domyślnie wszyscy patrzą na jasny motyw i tam pewnie było dobrze, a później zaskoczenie że jednak są jeszcze inne i tam nie widać. Poprawiłem :)

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Moim zdaniem nie warto przepłacać. Najnowsze komponenty szybko tanieją, w dodatku jak nie masz zamiaru grać to zmarnujesz sporo kasy na tą grafikę.

Jak chcesz energooszczędny procesor to patrz czy ma końcówkę U. Zastanów się też ile chcesz pamięci ram, bo jak masz otwarte sporo kart w przeglądarce to 8gb może lekko przymulać. Szukałbym też laptopa bez systemu, bo to też wpływa na cenę.

Znalazłem tańszego w promocji, tylko bez grafiki: https://www.x-kom.pl/p/375915-notebook-laptop-156-asus-vivobook-15-r542ua-i5-7200u-16gb-240ssd1tb-dvd.html ale co ciekawe ma chyba lepszą płytę główną bo obsługuje 32gb ramu i ma 2 porty usb 3.1  To tak tylko z dla porównania, nie zachęcam żebyś go kupował, bo jednak jakaś grafika może się przydać.

Z lepszym prockiem dodatkowym dyskiem i grafiką: https://www.x-kom.pl/p/443862-notebook-laptop-156-asus-vivobook-r520uf-i5-8250u-16gb-240ssd1tb.html

Czego w nim brakuje?
0 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Do czego ten laptop ma być? Z tego co napisałeś to wygląda jakbyś szukał po prostu laptopa "Gamingowego", do gier.
komentarz 28 sierpnia 2018 przez mwit Nowicjusz (140 p.)
Do programowania, pracy.

Nie zamierzam na nim grać.
0 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez niezalogowany
Od razu Ci powiem, że szukaj jakiegoś ale żeby miał dysk SSD. Teraz bez tego to tragedia. wystarczy Ci nawet 300GB taki dysk w zupełności.

8GB RAM to też minimum

Na procesor już bym mniej wtedy patrzył, bo dysk plus minimum 8GB ramu dużo daje, w zupełności starczy Ci jakaś i5 nawet - ja taki mam w pracy i jest git, ale oczywiście mam SSD i 16GB ramu. Jak odpalisz kilka maszyn wirtualnych to zżera pamięci dużo

Piszę o tym, bo ten co zamieściłeś to nie ma SSD tylko HDD

EDIT

Jednak ma, źle spojrzałem. Ale no tak, to masz dobre postanowienie z tym SSD. ;) pozdro.
0 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Lenovo legion y530 16 gb ram z i7 12 wątków na allegro mozna znaleść za 4500zł.
0 głosów
odpowiedź 7 września 2018 przez Swiru Gaduła (3,780 p.)
Budżet masz dość spory, ale do czego Ci dedykowane GPU do tych zastosowań? Jeśli nie zamierzasz grać to i za 2,5K coś znajdziemy. Jeśli chcesz jednak jakąś dobrą grafikę i zależy Ci na wykonaniu, to celuj w Della:

https://www.morele.net/laptop-dell-g3-3579-6851-4656263/

Za mniej niż 4k masz GTXa 1050, i5-8300H, 8GB RAM, dwa dyski: szybki M.2 na system i HDD na dane.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 674 wizyt
pytanie zadane 3 października 2019 w Sprzęt komputerowy przez Karolina987 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 358 wizyt
–6 głosów
4 odpowiedzi 557 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Felieton Nowicjusz (120 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...