• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Regulacja głośności w windows 10 nie działa po podłączeniu słuchawek

Object Storage Arubacloud
0 głosów
7,871 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez MazdyxX Nowicjusz (190 p.)
Witam,

Podczas odtwarzania dźwięku na słuchawkach bluetooth- xblitz pure, regulacja głośności nie działa. Pomimo tego, że suwak jest ustawiony na wartość 2 na 100, system wypuszcza dźwięk na maksymalnej głośności. Zmiana wartości na suwaku niczego nie zmienia, jedynie w przypadku wartości 0 dźwięk się wycisza.

Wszystkie sterowniki zarówno do karty dźwiękowej, słuchawek, czy samego bluetooth są zaktualizowane.

* W sekcji dźwięk widnieją 3 urządzenia: głośniki oraz 2-krotnie wyżej wymienione słuchawki. Gdy włączę 1, dźwięk w słuchawkach jest bardzo słaby, bliski szumowi, jednak regulacja dźwięku działa, z kolei gdy włączę 2, dźwięk jest ok, jednak występuje wyżej wymieniony problem.

* https://ibb.co/ix52dU

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 września 2019 przez Pawelx88 Nowicjusz (160 p.)
przywrócone 12 sierpnia 2021 przez Pawelx88
Hej, opisze rozwiązanie (bo 5 dolarów za wpis do rejestru nie zapłacę!) i sorry za odkopywanie tematu po takim czasie, ale skoro ja to znalazłem wczoraj to ktoś inny pewnie też....

CYTAT z innego forum z rozwiązaniem (u mnie działa identycznie jak ten płatny programik) :

1. Open Windows Registry (regedit.exe).
2. Jump to Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Bluetooth\Audio\AVRCP\CT
3. Create REG_DWORD DisableAbsoluteVolume and set it's value to 1.
Important: You need to restart your PC for changes to take affect.

***Napisze po polsku, jeśli ktoś jakimś cudem w tych czasach po angielsku nie potrafi....***

1. Otwórz edytor rejestru windows 10 (regedit.exe).
2. Przejdź do Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Bluetooth\Audio\AVRCP\CT
3. Utwórz (u mnie już był) REG_DWORD DisableAbsoluteVolume i ustaw / zmień dane wartości na 1 (u mnie było 0, więc zmieniłem na 1).
Ważne: Musisz zrestartować komputer, aby uzyskać oczekiwany efekt.

 

Rozwiązanie pochodzi z tego forum:

https://superuser.com/questions/1372434/disable-absolute-volume-in-windows-10-bluetooth-stack
0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2019 przez tomaszmm3 Nowicjusz (140 p.)
Witam, wiem że minęło trochę czasu od zadania pytania, ale z powodu braku odpowiedzi napiszę ją. Żeby regulować głośność głośnika bluetooth wystarczy we właściwościach urządzenia (u mnie słuchawki) w zakładce poziomy ustawić balans na 99% w obu kanałach. regulacja głośności systemowa zaczyna działać, niestety reaguje z małym opóźnieniem, ale lepsze to niż nic :)
komentarz 19 stycznia 2019 przez Przemko123 Nowicjusz (100 p.)
edycja 19 stycznia 2019 przez Przemko123
Witam, mam ten sam problem tylko że z głośnikiem marshall woburn. I ten sposób u mnie nie działa albo nie potrafię tego poprawnie zrobić :( Czy mógłbyś wstawić jakieś zdjęcie albo jeszcze dokładnie opisać co i jak zrobić?

Dodam jeszcze że międzyczasie wyciągnąłem starego laptopa też z Windows 10 tylko mniej zaktualizowanego i tam wszytko działa bez pudła.

Z góry dziękuje za odpowiedz :)
komentarz 20 stycznia 2019 przez Przemko123 Nowicjusz (100 p.)
Znalazłem rozwiązanie na forum Microsoft https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/71e51613-721d-45aa-9b94-34fbce8472bc/bluetooth-volume-problem-after-windows-10-april-2018-update?forum=win10itprosetup

Generalnie problem istnieje od kwietnia i nadal Microsoft nic z tym nie zrobiło ale na tym forum odkryli parę rozwiązana. Doszło do tego że jakiś typ napisał program rozwiązujący ten problem i on mi najbardziej pomógł https://www.bluetoothgoodies.com/tweaker/

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 18,513 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 447 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 549 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...