• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak znaleźć zlecenia?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
596 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2018 w Nasze projekty przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Witam,

Pytanie się wielokrotnie powtarzało na forum ale chciałem je doprecyzować, pytanie brzmi ,,jak znaleźć zlecenie na prostą stronę wizytówkę?" i od razu mówię, że pytałem już po rodzinie, liczę, że ktoś poda bardzo konkretny sposób np. szukaj na freelancerii, szukaj na jakieś konkretnej grupie na fb ( i tutaj link bym poprosił ), użyj monitoringu internetu ( z nim akurat tak średnio mi idzie ).

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
wybrane 28 sierpnia 2018 przez Majki
 
Najlepsza

Pisz na forach 

Ominiesz sytuacje gdzie z 20 typami walczysz o klienta i każdy obniża cene, przez co jak nie masz szczęścia, to wybierasz między robieniem za grosze, albo wcale
Jeśli to klient pisze do ciebie, decyzja jest po twojej stronie a nie jego 

A co napisać w takim poście? 
Po prostu -> jakie zlecenia cie interesują, jakie masz doświadczenie, dorzuć portfolio (portfolio to podstawa, czasami nawet github wystarczy bo są też klienci techniczni) i czekasz
Wrzuć na kilka stron takie ogłoszenie (fora programistyczne wystarczą, ale im więcej tym większy wybór
ja zawsze wrzucałem tylko tu i wystarczało)
W pierwszym tygodniu ktoś powinien się zgłosić na pw 

Tylko podczas pisania ogłoszenia
Nie wiem na ile się to sprawdza, ale ja tak robiłem 
Pisz to tak, jakbyś był człowiekiem, a nie mistrzem marketingu jakiego uczyli w szkole, gdzie co drugie słowo to sztuczne opisywanie jakim jesteś ekspertem

Warto dodać że chcesz sie rozwijać i szukasz czegoś ambitnego 
I tak większość zleceń będzie klasyczna, a możesz zyskać bonus "ambitny to lepiej zrobi"
Może nawet uda się znaleźć jakąś pracę (ja tak znalazłem obecną z której od pół roku jestem zadowolony, w międzyczasie robiłem projekty grupowe open source i pewnie to w dużym stopniu pomogło, bo wyróżniałem sie na tle mocnej większości osób)

komentarz 28 sierpnia 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)
edycja 28 sierpnia 2018 przez Majki

Dziękuję za rady, przepraszam bardzo ale jeśli dodam tu bądź na jakimkolwiek innym forum wątek ,, Cześć wykonuję proste stronki wizytówki na wordpressie" to czy nie posądzą mnie o chamską reklamę? I czy tutaj są także ludzie którzy potrzebują stronek? zawsze sądziłem, że tutaj piszą ludzie w sprawach bardziej technicznych, co do mojej reklamy to mam taką stronę myślę, że nawet fajnie się prezentuje coolstrony.pl .

komentarz 28 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Masz kategorie ogłoszenia

A co do znalezienia cie
Prosty argument
Szukając dobrego dajmy na to mechanika samochodowego (specjalisty w regionie, a nie pierwszy lepszy), to ty szukasz jego w miejscach gdzie jest dużo mechaników, czy na spotted piszesz żeby janusze bili sie z mirkami o to który taniej wyklepie ci maske?

Nawet jeśli nie jesteś specjalistą, dużo prościej dostać solidnego klienta w ten sposób, kiedy to on musi szukać ciebie... a ty wtedy musisz przedstawić się tak, żeby po znalezieniu cie chciał akurat z tobą pracować
+1 głos
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Może zrób sobie własne portfolio. Powrzucaj tam na githuba jakieś fajne projekty. Zareklamuj się trochę na różnych stronkach poproś rodzinę, znajomych itd. o pomoc w reklamie i ludzie powinni się do ciebie zgłaszać co daje ci już większę możliwości. Na start zaproponuj np. jakieś niskie ceny itp.

Możesz też pisać ogłoszenia na stronach typu oferia, olx, allegro itd.

Życzę powodzenia, Pozdrawiam
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)

dziękuję laugh,po rodzinie już pytałem, portfolio nie mam bo jeszcze nie miałem okazji wykonywać dla nikogo strony, ale swoją własną wizytówkę mam coolstrony .

komentarz 28 sierpnia 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Wizytówka jest dobra tylko chodzi o to żebyś zrobił jakiś projekt i wrzucił go np. Na githuba podał link i wszytsko będzie ok
0 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Pisz na forach, przegladaj oferia.pl

Podobne pytania

+4 głosów
1 odpowiedź 602 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Newaz Użytkownik (880 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 222 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 444 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2018 w Nasze projekty przez niezalogowany

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...