• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rodo na stronie internetowej typu wizytówka

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
279 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
Witam

Czy na stronie internetowej typu wizytówka gdzie znajduję się formularz kontaktowy oraz opinie o firmie pobrane z google, potrzebna jest jakaś formułka która wyświetla się tak jak formułka o cookies ?
1
komentarz 27 sierpnia 2018 przez niezalogowany
nie tylko o Coockies, ale też o przetwarzaniu danych z formularza - kto jest administratorem itp...
komentarz 27 sierpnia 2018 przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
chodziło mi że wyświetlić tą formułkę w stylu cookieś, że jest okienko i tam tekst i przycisk
1
komentarz 27 sierpnia 2018 przez niezalogowany
no tak, wystarczy, że takie okienko, gdzie użytkownik musi potwierdzic
komentarz 27 sierpnia 2018 przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
ok, mam jeszcze jedno pytanie, skopiowałem opinie(na swojej stronie) z informacji o firmie z google i teraz mam na to prawo czy RODO to obejmuje i nie mogę tego zrobić?
1
komentarz 27 sierpnia 2018 przez niezalogowany
tutaj raczej tylko w kwestiach technicznych Ci pomożemy. Kwestie prawne musisz sam doczytać lub udać się na jakieś forum prawne
komentarz 27 sierpnia 2018 przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
a tą formułke musze sam napisać czy są gotowe szablony?
1
komentarz 27 sierpnia 2018 przez niezalogowany
myślę, że jak skopiujesz mądrze regułkę z jakiejś strony i zmienisz dane to będzie spoko. Zwłaszcza że to wizytówka...

A jeżeli chodzi o opinie z Google... to lepiej tego nie rób, bez udokumentowanej zgody (maila, rozmowy na messangerze itp...) osób, które to zamieściły
komentarz 27 sierpnia 2018 przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
ok, będę miał jakieś problemy jak zrobię w menu link który odsyła do tych opinii na google?
1
komentarz 27 sierpnia 2018 przez niezalogowany
myślę, że link do opinii w Google będzie spoko, nie będziesz miał żadnych problemów z tego powodu ;)
komentarz 27 sierpnia 2018 przez Krzysio4224 Obywatel (1,690 p.)
dziękuje za pomoc :)
1
komentarz 27 sierpnia 2018 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)
Zadam pytanie którego nikt nie zadał... czemu "strona typu wizytówka" w ogóle by ustawiała ciastka?
komentarz 27 sierpnia 2018 przez niezalogowany
bo np. używa Google Analytics?

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+4 głosów
3 odpowiedzi 851 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 207 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2020 w Offtop przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 168 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...