• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór studiów do tworzenia gier

Object Storage Arubacloud
+1 głos
249 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez szaikan Nowicjusz (130 p.)
Witam wszystkich. W tym roku zdałem maturę i mam dylemat jakie studia wybrać. Chciałbym się kształcić w kierunku tworzenia gier. Będzie to dodatkowy zawód ponieważ mam już pracę.  Mam dwa wybory. Zwykłe studia informatyczne w Gliwicach (o ile się dostanę) lub Projektowanie gier komputerowych w Katowicach. Dodatkowo chwiałbym iść na kurs Programowanie gier komputerowych w TEB Edukacja. Obecnie jestem jeden semestr po technikum informatycznym ale chyba z tego zrezygnuję na rzecz studiów. Co będzie lepsze w tym wypadku?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Nie prościej po prostu nauczyć się tworzenia gier i znaleźć firmę w okolicy?
Będzie szybciej i pewnie ciekawiej

No chyba że chcesz iść na studia z jakiegoś powodu i przy okazji żeby były powiązane
Przykładowo ja planuje iść na studia ze względu na zniżki dla uczniów... gdybym tak podliczył jaka jest różnica w biletach (komunikacja miejska)... i do tego darmowe JetBrains...

Co do firm w okolicy, w katowicach z tego co się orientuję, jest Jujubee -> ci którzy tworzyli https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=27654
komentarz 26 sierpnia 2018 przez szaikan Nowicjusz (130 p.)
Nie chce zmieniać pracy narzazie. Studia traktuję przyszłościowo jak by mnie z jakiegoś powodu zwolnili. A ja się nie za bardzo potrafię uczyć z filmików lub tutoriali.
komentarz 26 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Studia w tych czasach i tak dużo nie dadzą
Do pracy w IT mimo wszystko trzeba robić coś poza pracą

No chyba że chcesz pracować w jednej z tych firm, gdzie biorą każdego kto tylko chce
ale to akurat będzie męczarnia
komentarz 26 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

A ja się nie za bardzo potrafię uczyć z filmików lub tutoriali.

To powodzenia, bo jako programista będziesz musiał czytać różne dokumentacje. Tym bardziej nie będziesz potrafił.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 889 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,025 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...