• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ktora dystrybucja linuxa na start

Object Storage Arubacloud
–1 głos
375 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Aibw Nowicjusz (190 p.)
Hej. Ktory linux jest zalecany na poczatek zakladajac, ze w przyszlosci bedzie mnie interesowal kali? Czy dystrybucje sa na tyle podobne, ze znajac np.ubuntu bedzie mi latwiej przejsc do kali niz gdybym kompletnie nie mial stycznosci z linuxem?

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 sierpnia 2018 przez Hunter94 Mądrala (6,290 p.)

Czy dystrybucje sa na tyle podobne, ze znajac np.ubuntu bedzie mi latwiej przejsc do kali niz gdybym kompletnie nie mial stycznosci z linuxem?

tak.

Kali i Ubuntu bazują na debianie. Kali to przede-wszystkim zestaw narzędzi które uruchamia się zazwyczaj z konsoli.
Więc na początek naucz się korzystać z konsoli linuxowej i poznaj trochę jak działa Linux sam w sobie.

 

komentarz 26 sierpnia 2018 przez Aibw Nowicjusz (190 p.)
Jeszcze dopytam, bym dobrze zalapal. Konsola w ubuntu i pozniej przejsc na kali, skoro maja te sama baze to komendy beda te same ew.w ktorejs dystrybucji bedzie ich wiecej, lecz te podstawy tak samo, tak?
komentarz 26 sierpnia 2018 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Nie traktowałbym Kali jak co, na co się "przechodzi".To w założeniu nie system do codziennego użytku, tylko specjalne narzędzie do testowania zabezpieczeń.
komentarz 26 sierpnia 2018 przez Aibw Nowicjusz (190 p.)
To moze od razu zaczac poznawac kali? Z tego co widzialem tam jest bardzo duzo mozliwosci testowania na rozne sposoby, nim ogarne chociaz czesc z tego pewnie juz dojde do tego co dalej.
+1 głos
odpowiedź 26 sierpnia 2018 przez 1234 Dyskutant (9,140 p.)
Wszystkie linuxy są podobne. Ubuntu i Kali to systemy oparte o Debiana, z tym że Kali ma o wiele więcej wbudowanych narzędzi. Ja zaczynałem od Ubuntu, ale dystrybucji Linuxa jest całe mnóstwo np. Fedora, Mint, Arch... Raspbian
komentarz 27 sierpnia 2018 przez Jakub Radziejewski Obywatel (1,090 p.)
Kali ma faktycznie więcej narzędzi, ale nie przeznaczonych do poprawy komfortu użytkowania. Nie warto oceniać tej dystrybucji przez pryzmat narzędzi, które są w niej wbudowane,.
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2018 przez Aibw Nowicjusz (190 p.)
Zatem chyba wybiore ubuntu, jeszcze po pracy poczytam dokladniej o debianie i ubuntu. Dzieki Wam
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2018 przez HumanINC Gaduła (4,840 p.)
Cześć,

Ze swojego doświadczenia mogę Ci polecić Fedorę. Przyjemny system, duża ilość pakietów. Duża społeczność.

Pzdr,

HumanINC
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2018 przez Filip.p Początkujący (440 p.)
Ja sam poznawanie systemów opartych na linuxie zaczynałem od Kali, bardzo łatwy w obsłudze, ładnie upakowany, a w internecie jest wiele poradników jego używania, nie widzę więc powodu ,z którego chcąc się nauczyć Kalego, zaczynać od innych dystrybucji.
komentarz 27 sierpnia 2018 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Najpierw niech się nauczy podstawowych narzędzi terminala, dopiero później przechodzi do bardziej zaawansowany np. z Kaliego.
komentarz 27 sierpnia 2018 przez Filip.p Początkujący (440 p.)
Co nie zmienia faktu, że może to robić od razu za pomocą kaliego i nie będzie trzeba 2 razy męczyć się z pobieraniem, instalacją itp.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 125 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 317 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2015 w C i C++ przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
+5 głosów
6 odpowiedzi 874 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...