• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ Wyświetlanie znaków

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,139 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2018 w C i C++ przez omen Nowicjusz (160 p.)

Cześć, pytanie nietypowe ale krótkie i nie mam już pomysłów jak do tego dojść. Mam programik który pobiera dane osobowe i musi je wyświetlić na końcu ( w osobnych liniach, najlepiej w osobnych funkcjach wyjścia)

int main()
{

    string adres;
    char kod;

    printf("Podaj adres\n");
        cin.sync();
        getline(cin, adres);
    printf("Podaj kod literowy\n");
        scanf ("%s", &kod);

      printf("Wprowadzono nastepujace dane:\n\n");
    printf("Adres: ", adres);
    return 0;
}

No i muszę wyświetlić ten adres oraz jedno literowy kod - nie cout z c++. Nie wiem jak to ugryźć bo co próbuję to wywala.. Ma ktoś jakiś pomysł? indecision

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 sierpnia 2018 przez goopher Użytkownik (620 p.)

Po pierwsze jeśli program zwraca Ci błąd, to dobrze ten błąd umieścić w pytaniu, wtedy dużo łatwiej znaleźć przyczynę niż się domyślać.

Nie widzę importu wymaganych bibliotek (np. stdio.h).

W ANSI C nie ma klasy string jak w C++. Trochę więcej tutaj: https://pl.wikibooks.org/wiki/C/Napisy

komentarz 25 sierpnia 2018 przez omen Nowicjusz (160 p.)
Po pierwsze to nie dałem całego kodu a jedynie fragment aby się czegoś o tym dowiedzieć. Fakt, nie dałem tutaj że są biblioteki, ale są... iostream, cstdlib, stdio, hconio.h

Chodzi mi raczej o sam fragment wyświetlenia zmiennej adres z linii getline.

Program ma łączyć funkcje z C z C++ dlatego mam z tym problem, chciałem się po prostu dowiedzieć jak z tego w printf'ie wywołać wyświetlenie?
komentarz 25 sierpnia 2018 przez goopher Użytkownik (620 p.)

Jeśli chcesz w printf wyświetlić zmienne to powinieneś użyć sformatowanego stringa. Tutaj przykład:

#include <iostream>

int main() {
  int i = 8;
  float f = 3.14;
  std::string s = "napis";
  printf("int: %d\nfloat: %f\nstring: %s\n", i, f, s.c_str());
  return 0;
}

Więcej o formatowaniu tutaj: https://pl.wikibooks.org/wiki/C/printf#Format

Uwaga: printf jako funkcja z c średnio sobie radzi ze stringami z c++ więc należy użyć metody c_str aby napis poprawnie się wyświetlał.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 913 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 614 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2018 w C i C++ przez Teslum_369 Gaduła (4,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 723 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2016 w C i C++ przez sebask08 Użytkownik (510 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...