• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Błąd odczytywania hasła.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
193 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2018 w C i C++ przez FaloY Bywalec (2,180 p.)
zamknięte 26 sierpnia 2018 przez FaloY

Witam, mam problem z moim kodem :)

**Program do logowania**

Mój program ma szyfrować hasło itd... Wszystko praktycznie działa, ale po wpisaniu hasła (prawidłowego) program wszystko ładnie przyjmuję, ale gdy wpiszę drugi raz hasło (prawidłowe), pokazuję mi że poprawne hasło, jest te które jest zaszyfrowane (te które jest w notatniku.). Za pierwszą próbą wpisania hasła, jest one odszyfrowane, tak jak powinno być.

Proszę nie oceniać mojego kodu itd, przyszedłem tu tylko o pomoc, a nie o ocenę kodu :) (Wiem, że jest on tragiczny.).

Ps. prosiłbym o wskazanie gdzie jest błąd (która linia). Nie chcę mieć tego na tacy ;)

Kod

 

komentarz zamknięcia: Rozwiązane.
2
komentarz 24 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Dlaczego nie użyjesz debuggera?
1
komentarz 24 sierpnia 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
^+1.Odpal debbugera i poszukaj gdzie się blad znajduje

Jakosc kodu a pomoc w rozwiązaniu bardzo sie ze soba wiąże. O co chodzi? Dużo łatwiej liczyć na pomoc, gdy wrzucisz fragment dobrego kodu gdzie jest błąd, niż cały kodk który się ciężko czyta i nie wiesz gdzie jest błąd. A wskazanie w której linii jest błąd to właśnie podanie go na tacy.

PS: nie oceniam twojego kodu, ale jeżeli wiesz że jest tragiczny to może mała refaktoryzacja by się przydała?
komentarz 24 sierpnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
+1 wrzucasz 600 lini kodu - jak sam piszesz kiepskiej jakości. Jest niewielka szansa ze komuś nudzi sie az tak :p

Piszesz też że nie chcesz rozwiazania na tacy a prosisz o wskazanie blednej linijki :p.

Wloz w ten problem troche wlasnej pracy i wroc z bardziej szczegolowym pytaniem to z pewnością ktos pomoze :)

Dodatkowo umiejętnośc skutecznegp debugowania jest bardzo wazna w pracy programisty, warto nabrac w tym troche doświadczenia.
komentarz 24 sierpnia 2018 przez FaloY Bywalec (2,180 p.)
Szukałem różnych poradników do tego, i nie potrafię ich zrozumieć. Próbowałem metodą prób i błędów to ogarnąć, ale też na marne :{
komentarz 24 sierpnia 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Ale jakich poradnikow? Co ma poradnik do twojego kodu? Czego nie potrafisz zrozumiec? Co znaczy metoda prób i błędów?
komentarz 25 sierpnia 2018 przez FaloY Bywalec (2,180 p.)
Obsługi debuggera, tzn, nie umiem odczytywać z niego błędów, nie wiem jak tego szukać.

"Co znaczy metoda prób i błędów?", Wystarczyło by trochę pomyśleć ;)
komentarz 25 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Ustawiasz breakpointa na początku funkcji, którą podejrzewasz o nieprawidłowe działanie, i lecisz wyrażenie po wyrażeniu sprawdzając, czy zmienne po każdym kroku mają oczekiwane wartości (jeśli Ty jesteś autorem tego kodu, powinieneś wiedzieć, jak on działa).
komentarz 26 sierpnia 2018 przez FaloY Bywalec (2,180 p.)
Dzięki, przydatny komentarz ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2023 w C i C++ przez piotr_domanski Bywalec (2,080 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 385 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 189 wizyt
pytanie zadane 6 października 2021 w C i C++ przez <młody_programista> Początkujący (450 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...