• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skąd bierzecie pomysły na aplikacje? (internetowe)

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
1,578 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Na start powiem, że przeglądałem mniej więcej forum i znalazłem tylko pytania na poziomie początkujących (może za mało szukałem)
np "Skąd wziąć pomysł na pierwsze programy?", albo "Skąd pomysł na coś do cv?"

A ja jestem ciekawy, skąd wy bierzecie pomysły na aplikacje bardziej biznesowe? Które mogą coś zdziałać na rynku
Macie jakieś konkretne sposoby?
Bierzecie się za tematy w których nie orientujecie się na poziomie "dobrym"?
Przeszukujecie jakieś strony z listami pomysłów? (przeglądałem kilka i większość pomysłów jest przekombinowana)

Czy klasycznie, sprawdzacie czego wy sami używacie i zaczynacie szukać sposobu na zrobienie lepszej wersji czegoś?

Fajnie gdyby wypowiedziały się osoby które już stworzyły coś, co jakoś utrzymuje się na rynku
Nie mówie tu aplikacjach będących w stanie utrzymać 20 pracowników w raz z ich rodzinami
Wystarczą takie, które po prostu nie powodują strat -> zysk z aplikacji jest przez większość czasu jest większy niż koszty utrzymania

Mile widziane porady na temat takiego wypuszczania aplikacji
Na co uważać? Jaki budżet przygotować na marketing? Jak się reklamowaliście? Celowaliście w duże czy małe grupy odbiorców?
1
komentarz 24 sierpnia 2018 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Wystarczą takie, które po prostu nie powodują strat -> zysk z aplikacji jest przez większość czasu jest większy niż koszty utrzymania 

Czyli jak zamknąć sobie temat na odpowiedzi. laugh

komentarz 24 sierpnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

@marcin99b, nie pasuję trochę do tematu, ale Jak potrzebuję akurat jakiejś aplikacji/jakiegoś programu, a nice ma takiego który mi odpowiada... To go tworzę. Myślę, że tym kieruje się dużo osób.

komentarz 24 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)

@HaKIM, nie chciałem mieć też odpowiedzi od super specjalistów którym wszystko od razu upada 
jeśli ktoś przez jakiś czas był na plusie, dajmy na to kilka miesięcy nie przyniosło strat
myślę, że jego odpowiedź będzie wartościowa, bo wie jak się za to zabrać

komentarz 24 sierpnia 2018 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Imho. to ludzie którym ciągle coś upada są równie wartościowi jak Ci, którzy cały czas osiągają sukces. Wychodzę z założenia, że Ci drudzy ewoluują z tych pierwszych.

Nie rób błędów tych, którym nie wychodzi, a może Ci coś wyjdzie. Innymi słowy; Ja bym chętnie posłuchał opinii osób, których aplikacje odrazu przyniosły profit jak i tych, którzy zaciągnęli kredyt a i tak musieli ogłosić bankructwo. Tych pierwszych ztarłbym ślady, drugich starał się unikać jak ognia.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 sierpnia 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

Tak, jest coś takiego. Nie ograniczaj się tylko do jednej dziedziny. Nie chodzi tu o programowanie w wielu językach, choć to też pomaga. Umiesz programować, tak? To teraz połącz te umiejętności z inną dziedziną, którą znasz. Nie musisz być w niej mistrzem. Nie wiesz, za co się zabrać? Wybierz swoje hobby. Znajdź coś, co jeszcze nie zostało zrobione. Możesz to odkryć dzięki temu, że Tobie samemu będzie tego brakować.

Jak nie stać Cię na rozkręcenie własnej działalności, to wybierz pracę u kogoś. Pamiętaj, to Ty wybierasz, więc celuj w to, co choć trochę Cię interesuje. Poczytaj o tej dziedzinie, sprawdź jaki jest produkt, który oferuje ta firma i pomyśl, co można tam jeszcze zrobić. Następnie napisz do nich o tym pomyśle, zaproponuj ulepszenie. Oczywiście jest ryzyko, że Cię zignorują i przejmą pomysł. Możesz zawsze przedstawić tylko wierzchołek góry lodowej i wspomnieć, że ten pomysł da się rozszerzyć. Wyjście z inicjatywą bardzo zapunktuje.

Podsumowując, najważniejsze są dwie rzeczy:

  • łączysz programowanie z innymi dziedzinami, w których nieco się doszkalasz (sam decydujesz co to ma być)
  • kontaktujesz się z firmą, oferującą produkt, który w oparciu o wcześniejszy punkt, możesz rozbudować

Pamiętaj, że firma nie musi być dokładnie w tej samej dziedzinie, w której się doszkoliłeś. Nawet wskazane, by nie była z nią związana, bo wtedy jest bardzo duża szansa, że Cię przyjmą jako eksperta.

Podobne pytania

+3 głosów
5 odpowiedzi 541 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2015 w Offtop przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 668 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2018 w Nasze projekty przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 403 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...