• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Henryk Pawłowski - matura z matematyki

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
770 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)

Witam. Mam pytanie. Zacząłem już wcześniej przygotowywać do matury z matematyki i zaopatrzyłem się w zbiór zadań od A.Kiełbasy. Prawie przerobiłem już i ostatnio znalazłem wzmiankę o zbiorze H.Pawłowskiego - Matematyka Poziom Rozszerzony. Ktoś z tego korzystał ? Dobra książka ? 
Z góry dziękuję

Grafika

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 sierpnia 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Szczerze powiedziawszy w Kiełbasie jest masa zadań, a ilość moim zdaniem nie przekłada się na jakość- sam wiem bo w tym roku napisałem rozszerzenie na 50%, a robiłem masę zadań i z Kiełbasy i Nowej Ery itd.

Pierwszy raz w tym roku CKE zdecydowało się dać w większości zadania w których się myśli i wyuczone schematy nic nie dają. Sam będę to poprawiał, bo to jest śmieszny wynik i tym razem przygotowuję się z Matematyki Marcina Kurczaba, Elżebiety Kurczab i Elżbiety Świdy i powiem szczerze że szkoda, że nie miałem wcześniej tego zbioru...
komentarz 22 sierpnia 2018 przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)
Również korzystam z zbioru zadań Marcina Kurczaba od Pazdro. Kupiłem zbiór A. Kiełbasy, bo wszyscy chwalili jak robiłem research w Internecie
komentarz 22 sierpnia 2018 przez ztkw Nowicjusz (120 p.)
Mówicie o ARS Mathematica?

Czy ktoś kto rozwiązał arkusz z jakiegokolwiek przedmiotu opierając się o schematy zna ten przedmiot? Nie. Kompletnie go nie zna, w swojej głupocie wyuczył się schematów i tyle.

Edit. Mówię zarówno o osobach, które uzyskały 100% jak i 20%. Myślenie kluczem, nie schematy.
komentarz 22 sierpnia 2018 przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)

Ja miałem na myśli ten Otwórz

komentarz 22 sierpnia 2018 przez ztkw Nowicjusz (120 p.)
A to wiem, znam je, nie lubię tych zbiorów, sporo zbędnych zadań, takich zabierających czas. Sama teoretyczna część z ich podręczników to chyba ponad 1200 stron.. to samo jest w zbiorach.
+1 głos
odpowiedź 22 sierpnia 2018 przez Bloom55 Użytkownik (660 p.)
Zdawałem w tym roku mature z matematyki. Podstawa 96% głupi błąd, rozszerzenie 76%. Polecam książki Kulmy, oraz materiały matemaksa. W zdaniu matury liczy się dobra znajomość narzędzi potrzebnych do rozwiązywania zadań, ten kto uczy się samych schematów może obudzić się z ręką w nocniku jak w tym roku. Poświęć czas na zrozumienie zagadnienia, i rób wszystko regularnie, REGULARNIE. Jeśli będziesz powtarzał co jakiś czas zadania optymalizacyjne, parametry, kombinatorykę i trygonometrie wiele punktów będziesz miał w kieszeni. I ostatnie, niech nauka matmy sprawia ci przyjemność, inaczej nie wiem poco wgl się za to brać.
komentarz 22 sierpnia 2018 przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)
Dzięki ! O Matemaksie i słyszałem i widziałem na YT. Czasami korzystam jak czegoś totalnie nie rozumiem. Teraz w wakacje nie przerobiłem każdego zadania, ale większość tak, aby wiedzieć coś w III klasie. Jeszcze raz przerobię ten zbiór, korzystając z innych źródeł i myślę,że będzie w porządku. Dlatego też zadałem pytanie tutaj
komentarz 22 sierpnia 2018 przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)

@Bloom55, A które szczególnie książki Kulmy polecasz ?

komentarz 22 sierpnia 2018 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)

@Bloom55, Nie polecam ani matemaksa ani Kulmy, oba źródła są dobre jak się niewiele ogarnia i zamierza się wejść w ten świat, ale jeśli myślisz o wysokim wyniku to na prawdę warto zaopatrzyć się w zbiory Ars Mathematica, aksjomat, arkusze pazdro, zadania info albo coś trudniejszego.

komentarz 22 sierpnia 2018 przez Bloom55 Użytkownik (660 p.)
W wielu przypadkach przerost formy nad treścią. Książki oraz materiały, które wymieniłem powodują nauczenie się fundamentu każdego zagadnienia, przez co nabrania pewności siebie. To jest must have, jak już ci się by ci się nudziło przed maturą, tak jak mi, bo wszystko już miałem zrobione. Wspomniane zadania info i tamtejsze matury probne są świetne. Porządne obliczenia i dużo czasu na wymyślenie sposobu, ale to tylko ciekawostka. Wysoki poziom tych arkuszy ma niewiele wspólnego z maturą, ale na pewno nie szkodzi, a wręcz pomaga. Dlatego moim zdaniem, ciężkie rzeczy tylko wtedy gdy masz czas i wszystko inne ogarnięte na 200 procent.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 3,267 wizyt
–2 głosów
1 odpowiedź 899 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 437 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2021 w Matematyka, fizyka, logika przez WojtaZio23 Użytkownik (660 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,100 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...