• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaką firmę szkoleniową wybrać

Object Storage Arubacloud
0 głosów
392 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2018 w PHP przez DudSon Użytkownik (680 p.)
Planuje się zapisać na kurs z programowania mam kilka pytań. Czy warto w ogóle zapisać się na coś takiego? Jaką szkołę możecie polecić? Interesuje mnie kurs we Wrocławiu. PHP najlepiej programowanie obiektowe. Proceduralne nam na tyle, że szkoda mi czasu i pieniędzy.

3 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Pierwsza opcja:

  1. Wybierasz dobrą firmę szkoleniową
  2. Zapisujesz się na kurs, płacisz im gruby hajs
  3. Przerabiasz mnóstwo w 80% działających przykładów

Druga opcja:

  1. Doszkalasz się z obiektowości, czytasz dokumentacje
  2. Przerabiasz w 90% podstawową dokumentację/tutoriale jednego lub dwóch frameworków PHP
  3. Budujesz do końcajeden projekt z wykorzystaniem tego frameworka
  4. Przerabiasz implementacje, która w większości nie działa, więcej googlowania niż pisania, przy okazji ogarniasz gita.
  5. Kończysz kurs, poszerzasz wiedzę dalej o testy, wzorce i zaawansowane zagadnienia związane z frameworkiem i projektami.
  6. Publikujesz projekt na gh. Szukasz stażu w firmie, która rozwija projekty bazujące na poznanych Ci frameworkach. Działa tam jeszcze mniej niż gdziekolwiek, rozumiesz jeszcze mniej niż kiedykolwiek. 

 W przypadku pierwszej opcji wydajesz kupę hasju (bo tyle dzisiaj kosztuje to, co organizują firmy szkoleniowe), zyskujesz trochę wiedzy, mało doświadczenia i praktycznie nic nie warte zaświadczenie o ukończeniu kursu.

W przypadku drugiej opcji. Masz podstawowe obycie w tym czego się używa komercyjnie, możesz pochwalić się projektem na gh, masz podstawy gita, a staż daje Ci mnóstwo wiedzy i doświadczenia. Przy sprawdzeniu się jest również szansa na pracę. No i wpada kilka PLN.

Zrób porównanie tego, jak ja na to patrzę z tym czego Ty potrzebujesz. Druga opcja jest najcięższa i zarazem najlepsza dla kogoś, kto chce potem pracować. Pierwsza opcja bardziej dla sympatyków programowania, którym nie szkoda hasju i nie planują pracować w IT. Zwróć uwagę jak duża jest różnica ilości doświadczenia, w zależności od tego co wybierzesz.

1
komentarz 21 sierpnia 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Nic dodać, nic ująć.
+1 głos
odpowiedź 21 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A dlaczego nie nauczysz się sam? Dziś jest masa kursów, filmów youtube, książek, wątków na so i tutaj, że na prawdę sam jesteś w stanie ogarnąć dobre solidne podstawy.
komentarz 21 sierpnia 2018 przez DudSon Użytkownik (680 p.)
dziękuję za odpowiedź cały czas się uczę, ale myślałem, że ktoś mi pomoże ogarnąć oop, bo mam z tym problem.
komentarz 21 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
kiedyś wpadła mi w ręce dobra książka Lisa omawiajaca podstawy obiektowki, stara bo z jakiś pierwszych wersji php 5 ale fajnie wprowadzał do tematu. Jak nikt nic nie poleci to odezwij się do mnie na pw we wtorek, jak wrócę z urlopu to poszukam w swoich archiwach tytułu tej książki.
komentarz 21 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
przywrócone 22 sierpnia 2018 przez Ehlert

Ze starszych phpowych wyczerpujących do bólu temat oop było:

Przy pierwszej trzeba było pomyśleć, przy drugiej czapka parowała laugh

komentarz 21 sierpnia 2018 przez DudSon Użytkownik (680 p.)
ok, dziękuję
0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Proszę Pana, proszę wykupić kurs PHP'a na Udemy - teraz jest nawet promocja i zaoszczędzi Pan dużo pieniędzy i nauczy się kilka razy tyle co na tych pseudo kursach :) Bo chyba umiemy angielski? :P

Jeżeli nie to polecam książki Heliona, działać z własnymi projektami i ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.
komentarz 22 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Tak, dzisiaj oglądałem sobie świeżo zakupiony kurs na udemy o Symfony.

Autor jest niesamowicie doświadczony w czytaniu dokumentacji do mikrofonu.
komentarz 22 sierpnia 2018 przez DudSon Użytkownik (680 p.)

@ForeverFriendzone, Mam jeden kurs a nawet dwa od Pana Edwi'a Diaz'a albo jakoś tak i rzeczywiście daję radę. Po prostu szukam czegoś jeszcze.

komentarz 22 sierpnia 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)

@Ehlert, Ehlert musiałeś wybrać jakiś dziki kurs, bo ja na przykład mam z Reacta i jestem szczerze powiedziawszy zadowolony, robię sobie własne projekty na bieżąco i wykorzystuje to czego się tam nauczyłem i czuję postęp. 

komentarz 22 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

No właśnie. Zrobiłeś kurs Reacta. To był ten, czy ten React? Kolega zdaje się pyta o php. 

Podobne pytania

+6 głosów
3 odpowiedzi 370 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 940 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 342 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szymon44 Nowicjusz (160 p.)

92,547 zapytań

141,388 odpowiedzi

319,506 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...