• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przepisanie domeny i hostingu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
193 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2018 w Hostingi, domeny, usługi przez Majki Obywatel (1,410 p.)
zmienione kategorie 21 sierpnia 2018 przez Arkadiusz Waluk
Witam,

gdybym wykonał w wordpressie stronę dla klienta i chciałbym mu ją ,,oddać" to jak mogę przepisać na niego domenę i hosting? ( w tych sprawach jestem zielony więc proszę o w miarę proste wyjaśnienie  bądź link do jakiegoś poradnika )

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 21 sierpnia 2018 przez Majki
 
Najlepsza
Zrobić cesję usługi? To zależy od firmy w której takowy serwer i domenę masz, pewnie będzie to wysłanie kilku wypełnionych i podpisanych papierków, nie wiem czy uda się wszystko zrobić elektronicznie.

Możesz też kupić hosting i domenę od razu na dane klienta albo poprosić klienta aby to on zamówił wszystko i tylko dał Ci dostęp. Ostatnia opcja wydaje się najbezpieczniejsza i najwygodniejsza z Twojego punktu widzenia.
komentarz 21 sierpnia 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Faktycznie ta ostatnia jest fajna, i mogę tak powiedzieć ,,kliencie proszę zrób sobie konto na np. linuxpl, ściągnij na niego wordpressa, i daj mi do niego dostęp abym ja tam zrobił stronę"? Żebym ja mógł założyć na niego konto to też on mi musi swoje dane wrażliwe jakieś tam podać, też mogę o to prosić?
komentarz 21 sierpnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Nie wiem, to Ty i klient ustalacie między sobą zasady współpracy, więc teoretycznie możesz wszystko powiedzieć :) Z tym przekazywaniem danych jest faktycznie średnio, choć wrażliwych to tam wiele nie ma - jeśli to firma to pewnie nazwa, adres, NIP, telefon, email... Ale nawet w sensie praktycznym to wydaje mi się mało wygodne.

Możesz założyć na siebie i mieć to na siebie, ale wtedy jak coś nie będzie działało klient przyjdzie do Ciebie, a nie do usługodawcy. Nie dość że przyjdzie to może nawet do Ciebie mieć pretensje że nie działa, a to nie będzie Twoja wina bo zepsuło się po strony serwerowni. Ale z drugiej strony możesz sobie wykupić jeden lepszy hosting, tam stawiać wszystkie strony klientów, a od nich pobierać jeszcze jakieś dodatkowe opłaty za hosting, opiekę nad tym itd. Wszystko naprawdę zależy od tego jak się dogadasz i co chcesz robić.

Przy przenosinach usługi tak jak pytałeś na początku też potrzeba danych dwóch stron i dodatkowej zabawy, papierów prawdopodobnie też. Osobiście chyba po prostu poprosiłbym klienta niech założy sobie konto u wybranego usługodawcy (wybranego razem czy może przedstaw mu kilka propozycji z zaletami/wadami i niech sobie wybierze) i przekaże Tobie potrzebne dostępy jak np. dane do panelu administracyjnego czy samego FTP i bazy danych. Nie chodzi o to aby się na tym znał i instalował tam nie wiadomo co, tylko aby usługa była na niego i jakby coś to wiedział, że Ty tylko mu to wgrałeś i skonfigurowałeś, ale usługa działa u danego usługodawcy, który łopatologicznie mówiąc wystawia mu faktury i to jemu płaci.

Jak mówiłem: wszystko zależy co chcesz zrobić, nie ma jednej dobrej odpowiedzi.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 264 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 124 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 207 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...