• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przepisanie domeny i hostingu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
211 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2018 w Hostingi, domeny, usługi przez Majki Obywatel (1,410 p.)
zmienione kategorie 21 sierpnia 2018 przez Arkadiusz Waluk
Witam,

gdybym wykonał w wordpressie stronę dla klienta i chciałbym mu ją ,,oddać" to jak mogę przepisać na niego domenę i hosting? ( w tych sprawach jestem zielony więc proszę o w miarę proste wyjaśnienie  bądź link do jakiegoś poradnika )

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 sierpnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (288,330 p.)
wybrane 21 sierpnia 2018 przez Majki
 
Najlepsza
Zrobić cesję usługi? To zależy od firmy w której takowy serwer i domenę masz, pewnie będzie to wysłanie kilku wypełnionych i podpisanych papierków, nie wiem czy uda się wszystko zrobić elektronicznie.

Możesz też kupić hosting i domenę od razu na dane klienta albo poprosić klienta aby to on zamówił wszystko i tylko dał Ci dostęp. Ostatnia opcja wydaje się najbezpieczniejsza i najwygodniejsza z Twojego punktu widzenia.
komentarz 21 sierpnia 2018 przez Majki Obywatel (1,410 p.)
Faktycznie ta ostatnia jest fajna, i mogę tak powiedzieć ,,kliencie proszę zrób sobie konto na np. linuxpl, ściągnij na niego wordpressa, i daj mi do niego dostęp abym ja tam zrobił stronę"? Żebym ja mógł założyć na niego konto to też on mi musi swoje dane wrażliwe jakieś tam podać, też mogę o to prosić?
komentarz 21 sierpnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (288,330 p.)
Nie wiem, to Ty i klient ustalacie między sobą zasady współpracy, więc teoretycznie możesz wszystko powiedzieć :) Z tym przekazywaniem danych jest faktycznie średnio, choć wrażliwych to tam wiele nie ma - jeśli to firma to pewnie nazwa, adres, NIP, telefon, email... Ale nawet w sensie praktycznym to wydaje mi się mało wygodne.

Możesz założyć na siebie i mieć to na siebie, ale wtedy jak coś nie będzie działało klient przyjdzie do Ciebie, a nie do usługodawcy. Nie dość że przyjdzie to może nawet do Ciebie mieć pretensje że nie działa, a to nie będzie Twoja wina bo zepsuło się po strony serwerowni. Ale z drugiej strony możesz sobie wykupić jeden lepszy hosting, tam stawiać wszystkie strony klientów, a od nich pobierać jeszcze jakieś dodatkowe opłaty za hosting, opiekę nad tym itd. Wszystko naprawdę zależy od tego jak się dogadasz i co chcesz robić.

Przy przenosinach usługi tak jak pytałeś na początku też potrzeba danych dwóch stron i dodatkowej zabawy, papierów prawdopodobnie też. Osobiście chyba po prostu poprosiłbym klienta niech założy sobie konto u wybranego usługodawcy (wybranego razem czy może przedstaw mu kilka propozycji z zaletami/wadami i niech sobie wybierze) i przekaże Tobie potrzebne dostępy jak np. dane do panelu administracyjnego czy samego FTP i bazy danych. Nie chodzi o to aby się na tym znał i instalował tam nie wiadomo co, tylko aby usługa była na niego i jakby coś to wiedział, że Ty tylko mu to wgrałeś i skonfigurowałeś, ale usługa działa u danego usługodawcy, który łopatologicznie mówiąc wystawia mu faktury i to jemu płaci.

Jak mówiłem: wszystko zależy co chcesz zrobić, nie ma jednej dobrej odpowiedzi.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 276 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 142 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 353 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia w Hostingi, domeny, usługi przez Panelinio Dyskutant (7,810 p.)

92,770 zapytań

141,695 odpowiedzi

320,518 komentarzy

62,107 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...