• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja Kali Linux na pendrive

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,819 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez kisiel23 Początkujący (280 p.)
Używałem Kali Linux na VMware ale postanowiłem zainstalować go na pendrive tak abym mógł go mieć zawsze w kieszeni. Użyłem Win32DiskImager i wgrałem plik obrazu systemu na pendrive. Chciałem go zainstalować na tym samym pendrive, bo opcja live mi nie odpowiadała. Nie chciałem instalować GRUB w głównym rekordzie rozruchowym ale na samym pendrivie żeby móc bootować go przez BIOS w Boot Options. Wybrałem żeby nie instalował GRUB w głównym rekordzie rozruchowym i wybrałem pendrivea na miejsce GRUBa. Po wybraniu pendrivea w biosie miga kursor co jest oznaką źle zainstalowanego programu rozruchowego. Jak mam zainstalować ten system żeby bootował się prosto z pendrivea ale nie z opcji live bo nie zapisuje żadnych zmian?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Uruchom instalator i wybierz pendrive jako dysk do instalacji kiedyś tak robiłem z ubuntu.
komentarz 20 sierpnia 2018 przez kisiel23 Początkujący (280 p.)
Tak robiłem ale co zrobić z programem rozruchowym
komentarz 20 sierpnia 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Pendrive nie może być odczytywany jako dwie partycje naraz i będzie to problem z pendrivem.
komentarz 20 sierpnia 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Można było by spróbować dodać bootloader do głównej partycji na której jest system.
komentarz 21 sierpnia 2018 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)

@Igor Gawrys, Można też odłączyć twardziela i przeprowadzić instalację na pendrive.

Co do instalacji grub2, instaluje się tam gdzie główny system plików.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 1,000 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Przemonek Początkujący (380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 694 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 9,687 wizyt
pytanie zadane 7 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...