• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CMS podstawowa budowa serwisu, błąd w skrypcie

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
158 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2018 w PHP przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)

Przerabiam pewną książkę w której jest przedstawiony przykład budowy systemu CMS. Jest to książka z Helionu. Projektowanie systemów CMS przy użyciu PHP i jQuery Mam dostęp więc do plików z ksiązki, czyli cały projekt jest zbudowany i można go pobrać ze strony Helionu. Jednak gdy pobrałem dany projekt i wsadziłem do folderu htdocs i odpaliłem stronę wyświetla mi się taki błąd:

Warning: require(C:/xampp/htdocs/.private/config.php): failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\cms\ww.incs\basics.php on line 26

Fatal error: require(): Failed opening required 'C:/xampp/htdocs/.private/config.php' (include_path='C:\xampp\php\PEAR') in C:\xampp\htdocs\cms\ww.incs\basics.php on line 26
 


function dbRow($query) {
    $q = dbQuery($query);
    return $q->fetch(PDO::FETCH_ASSOC);
}
define('SCRIPTBASE', $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . '/');
require SCRIPTBASE . '.private/config.php';
if(!defined('CONFIG_FILE'))define('CONFIG_FILE',SCRIPTBASE.'.private/config.php');
set_include_path(SCRIPTBASE.'ww.php_classes'.PATH_SEPARATOR.get_include_path());



Linijka 26 to ta gdzie jest require, aczkolwiek sprawa może dotyczyć 25 define. Z góry dziękuję za jaką kolwiek odpowiedź. :) Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2018 przez StOcK Mądrala (6,100 p.)
edycja 19 sierpnia 2018 przez StOcK

Usuń kropkę przed private w linii 6

"No such file or directory" ten błąd wskazuje, że nie ma takiego pliku lub katalogu. Sprawdź ścieżkę, czy aby na pewno jest ona poprawna

komentarz 19 sierpnia 2018 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Usunąłem, wyświetla się taki sam błąd bez kropki :) A wersja PHP może mieć tu jakieś znaczenie. Mam zainstalowane php w wersji 5.4 może stąd ten błąd? Książka jest napisana dla wersji PHP 5.2
komentarz 20 sierpnia 2018 przez StOcK Mądrala (6,100 p.)

Sprawdź czy na pewno masz plik config.php w C:/xampp/htdocs/private/

I nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy, którą kropkę usunąłęś? ;)

komentarz 20 sierpnia 2018 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)

Zaraz to sprawdzę, ta kropka oznacza ze jest to plik z tego co zrozumiałem, a pobrałem pliki do ksiązki bo to co przepisałem wykazywało błąd. Ale załadowałem baze z tych plików do phpMyadmin i wsadziłem do folderu xampp/htdocs/cms cały folder z pierwszego rozdziału, czyli dokładnie to co przerabiałem. Jest to wyciąganie stron z bazy danych i wyświetlanie. Przynajmniej tak powinno być. Komunikat który mi się pojawia wykazuję błąd w treści plików dodanych do tej książki. 
 

https://helion.pl/ksiazki/projektowanie-systemow-cms-przy-uzyciu-php-i-jquery-kae-verens,psycms.htm#format/e

I po prawej stronie sa pliki do ksiązki.

komentarz 20 sierpnia 2018 przez StOcK Mądrala (6,100 p.)
edycja 20 sierpnia 2018 przez StOcK

Problem może być jeszcze w linii poprzedzającej:

define('SCRIPTBASE', $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . '/');

Może być tak, że nie trzymasz skryptu w głównym folderze na serwerze tylko gdzieś w podkatalogu.

Najlepiej wywołaj:

var_dump(SCRIPTBASE . '.private/config.php');

i sprawdź czy ścieżka się zgadza.

Mogę się mylić, ale prawdopodobnie, będzie brakowało jakiegoś podkatalogu np.

define('SCRIPTBASE', $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . 'subfolder/');

Albo po prostu w basics.php

define('SCRIPTBASE', './');

komentarz 21 sierpnia 2018 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
Problem polega na tym że autor książki robi to na wirtualnym hoście i jego adres to http:// .... a mój to localhost. Myślę że problemem może być kwestia ścieżki dostępu. Muszę to jeszcze raz przeanalizować i zrozumieć.
komentarz 21 sierpnia 2018 przez StOcK Mądrala (6,100 p.)
A jakbyś mógł wywołać to var_dump z poprzedniego komentarza, i zdjęcie struktury folderow, byłoby łatwiej ;-)
komentarz 23 sierpnia 2018 przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
syntax error, unexpected 'define' (T_STRING)

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 461 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 198 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2018 w JavaScript przez Grzegorz B Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 170 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2016 w JavaScript przez Albert Fijałkowski Użytkownik (590 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...