• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zabezpieczanie strony przed kopiowaniem-dodawanie linku do treści.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
220 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2018 w JavaScript przez Joachim Winkowski Obywatel (1,570 p.)


    Wiem, że zabezpieczanie dokumentu blokując dostęp do jego treści, często się mija z celem bo ją można zawsze przepisać albo odczytać OCR-em dlatego stwierdziłem, że spróbuję napisać skrypt w którym będzie na końcu tekstu dodawany link do mojej strony. Tylko że niestety coś mi nie działa. Kiedyś widziałem takie coś na jakiejś stronie-że jak z stamtąd przekopiowałem kawałek tekstu to od razu mi dodawało link do tamtej strony. I chciałbym też coś takiego utworzyć
 

 var plik=location.href //lub http://joachim97.5v.pl/ -nie wiem który odnośnik będzie lepszy
    document.oncopy=prawa();//jeśli ten argument jest w body(<body oncopy=prawa()>) wykonuje się poprawnie-ale jeśli jest tu to wykonuje się po uruchominiu strony. A ja chcę by dopiero przy kopiowaniu się wykonywał.
    function prawa() {
    alert('Pamiętaj by nie naruszać praw autorskich. Jeśli zamierzasz kopiować tekst z tej witryny skontaktuj się z jej administratorem i zostaw link do tej strony.'+plik);
    //turaj chcę jeszcze zrobić by do kopiowanego tekstu zawsze dodawał mój adres.
    Clipboard.value+= plik;
    }

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2018 przez StOcK Mądrala (6,100 p.)
wybrane 19 sierpnia 2018 przez Joachim Winkowski
 
Najlepsza
document.addEventListener('copy', function(e){
    let copied=window.getSelection().toString(),
    		plik=location.href;
  alert('Pamiętaj by nie naruszać praw autorskich. Jeśli zamierzasz kopiować tekst z tej witryny skontaktuj się z jej administratorem i zostaw link do tej strony.'+plik);
    e.clipboardData.setData('text/plain', copied+' Źródło: '+plik);
    e.preventDefault(); // We want our data, not data from any selection, to be written to the clipboard
});

 

komentarz 19 sierpnia 2018 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Wypadałoby jakikolwiek komentarz dodać… Tutaj na forum nie dajemy gotowców (patrz: II.2.G).
komentarz 19 sierpnia 2018 przez StOcK Mądrala (6,100 p.)

Przepraszam. Ale co tu komentować ;)

@Joachim Winkowski, czy coś w tym kodzie jest niejasne? Pytaj śmiało

komentarz 19 sierpnia 2018 przez Joachim Winkowski Obywatel (1,570 p.)
Dokładnie o to mi chodziło. Dzięki za pomoc.
komentarz 19 sierpnia 2018 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Przepraszam. Ale co tu komentować ;)

Kod. Zwłaszcza, że komentarz wskazuje, że jest częściowo kompilowany z MDN.

komentarz 19 sierpnia 2018 przez StOcK Mądrala (6,100 p.)

Mam wrażenie, że niektórzy są po to aby się przyczepić do czegokolwiek, @Comandeerco Ci wyjaśnić w tym kodzie?

komentarz 19 sierpnia 2018 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
Mnie nie musisz niczego wyjaśniać, bo pracuję na co dzień z edytorem tekstu pisanym w JS i te rzeczy znam na wylot.

Chodzi o to, że Twój post łamie regulamin. A ja straciłem 10 minut czasu, żeby pisać wyjaśnienie problemu, tylko po to, żeby odkryć, że ktoś wrzucił gotowca…
komentarz 19 sierpnia 2018 przez StOcK Mądrala (6,100 p.)

Dobrze, to wrzuć swoja odpowiedź, moją usuń i już się nie złość wink

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 4,093 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 433 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2018 w PHP przez aleksander_szut Użytkownik (940 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 537 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2018 w C i C++ przez magmat Początkujący (390 p.)

92,550 zapytań

141,392 odpowiedzi

319,519 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...