• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkoła - wybór, przyszłość...

Object Storage Arubacloud
0 głosów
448 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
Witam,

Stoję właśnie przed wyborem szkoły. W przyszłości chciałbym zajmować się cyberbezpieczeństwem.

Myślę że wybranie technikum informatycznego  (profil związany z sieciami komputerowymi i bazami danych) ma sens. Czy to jakie technikum wybiorę ma duże znaczenie ? Wydaje mi się że w Polsce i tak w szkole nie nauczą mnie tyle ile powinni (moje zdanie, mogę się mylić, jeśli ktoś myśli inaczej niech napisze). Wiem że duża część pracy nad swoimi  umiejętnościami to własna ciężka praca nad zrozumieniem i umiejętnością tego zastosowania.

Czasami patrzę  przyszłość i zastanawiam się czy na studiach jest kierunek stricte związany właśnie z cyberbezpieczeństwem?
komentarz 19 sierpnia 2018 przez niezalogowany
Cyberbezpieczeństwo to tylko Mat-fiz, mat-inf w bardzo dobrej szkole liceum. Przygotowanie musisz mieć ogólne, aby później iść na studia.

Studia to muszą być raczej typowo informatyka stacjonarne. Musisz przerobić, żeby mieć te "podstawy", algorytmikę, logikę itp.

Cyberbezpieczeństwo to nie programowanie, trzeba ogarniać mocno ogół, a później się specjalizować.
komentarz 19 sierpnia 2018 przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
Czyli jak pójdę do technikum informatycznego to cyberbezpieczeństwo odpada ??
komentarz 19 sierpnia 2018 przez niezalogowany
Nie, nie odpada, ale prawdopodobnie łatwiej Ci będzie na studiach jak pójdziesz teraz do LO.
1
komentarz 20 sierpnia 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Moim zdaniem to jest "jeden pies", zarówno w technikum, jak i w liceum musi przygotować się do matury, zakres materiału jest taki sam, tylko że w technikum jest o rok dłuższy czas na przygotowanie się. W technikum jest za to okazja nauczyć się rzeczy, za które samemu może by się nie zabrało (i ja z tego jestem zadowolony, że mam dzisiaj już jakieś pojęcie na temat sieci komputerowych, czy grafiki). Chociaż wypadałoby zaznaczyć, że w technikum informatycznym o cyberbezpieczeństwie dowiesz się... niewiele - ale to też wszystko zależy od szkoły. Nie ma co generalizować, są dobre i słabe licea i technika, trzeba po prostu wybrać dobrą szkołę.
komentarz 20 sierpnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Popieram Eryka.

Sporo na tym forum jest wypowiedzi o liceum i technikum. Nie mogę zrozumieć co Wy młodzi widzicie w tym liceum i dlaczego tak nie lubicie technikum. Jeszcze bym zrozumiał przyszłych programistów czy webmasterów bo tego idzie się samemu nauczyć. Ale przecież są dziedziny, których samemu ciężko się uczyć, nie wspominając już o innych zawodach.

Co do cyberbezpieczeństwa to myślę, że w technikum będziesz miał większe szanse zapoznać się z tym tematem niż w liceum.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
edycja 20 sierpnia 2018 przez Eryk Andrzejewski
Drogi kolego. Cyberbezpieczeństwo to wbrew pozorom nie prosta dziedzina nauki. By być ekspertem, trzeba naprawdę mnóstwo pracy i samozaparcia. Najlepsi z nich to często gęsto byli cyberprzestępcy. Nie zachęcam cię do bycia przestępcą żeby nie było. Jednak ja proponuje ci po pierwsze wybrać technikum, po drugie uczyć się uczyć i jeszcze raz uczyć samodzielnie.

Polecam ci ten kanał na start:

https://www.youtube.com/channel/UCxnQfWxR4Xp4Tv_dLh2Xvtw/videos

Polecam również jego książki oraz jego kanał. Pan Gynvael to światowej klasy ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa, wielki pasjonat i popularyzator nauki.

https://www.youtube.com/user/GynvaelColdwind/playlists
komentarz 20 sierpnia 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Prosiłbym na przyszłość dbać o poprawność językową wypowiedzi, bo jeżeli mam być szczery, to jak widzę błąd na błędzie, to wiarygodność takiej odpowiedzi w moich oczach jest zerowa. No przykro mi, ale tak jest. frown

0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2018 przez Michał Biernacki Użytkownik (670 p.)
Jak to stoisz przed wyborem szkoły? Rekrutacja zakończyła się 11 czerwca :) No chyba, że dopiero za rok, ale to jeszcze nie tak blisko. No, ale mogę podzielić się moim zdaniem. Myślę, że w tym wypadku technikum to dobry wybór. Zawsze to lepsze przygotowanie do studiów niż po liceum, chociaż jeśli ma to być jakieś słabe technikum, to radziłbym się zastanowić. Do matury trzeba się samemu uczyć, szkoła może Ci w tym tylko pomóc, więc hmm... Ja patrzyłem na to tak: bardzo dobre technikum, albo liceum (mat-fiz?). Oczywiście wydaje mi się, że technikum z wysokim poziomem byłby to najlepszy wybór. Nie dość, że będzie poziom większy jak niejedno liceum, to dodatkowo masz zawód.
komentarz 19 sierpnia 2018 przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
Rekrutacja się skończyła ale cały czas można zgłaszać się tam  gdzie są wolne miejsca.

Ja stoję przed wyborem bo za pierwszym razem się nie dostałem ;)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 382 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 556 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez AmaiGG Nowicjusz (130 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...