• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Adres IP z GG

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,019 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez ania123 Nowicjusz (120 p.)
Witam. Potrzebuje pomocy. Nie chce opowiadac mojej sytuacji zyciowej, ale w skrocie. Potrzebuje znac adres IP z jakiego byly wysylane wiadomosci. Nie wysylane do mnie. Ale z mojego konta do kogos poprzez GG. Jak mogę sprawdzić adres IP?
komentarz 18 sierpnia 2018 przez niezalogowany
edycja 18 sierpnia 2018
musiałabyś za każdym razem, gdy ta osoba napisze sprawdzać jego IP, gdyż teraz prawdopodobnie ma dynamiczne, więc za każdym razem, gdy się odezwie może mieć inne IP.

To, czy GG udostępnia adres IP kogoś kto się z Tobą łączy... to już jest zależne od GG i musiałabyś napisać do supportu GG, czy i ewentualnie w jaki sposób dostać IP użytkownika, który aktualnie do Ciebie pisze.

Ostatecznym sposobem jest wysłanie adresu strony WWW do tej osoby przez GG. Po stronie serwera zobaczysz kto się w danym momencie połączył z serwerem, czyli adres IP zdobędziesz.

Ten adres jest oczywiście dla Ciebie nic nie ważny, chyba, że masz kontakty u dostawcy Internetu tej osoby i możesz sobie sama sprawdzić logi serwera dostawcy haha :D pozdro

W dzisiejszych czasach adres IP mówi Ci tyle co... NIC

Jak chcesz angażować w to policję (bo np. masz pogróżki, groźby od tej osoby na GG) to policja sama zdobędzie adres IP tej osoby, Wystarczy że podasz dokładny czas, w którym napisała ta osoba oraz numer GG lub po prostu przekażesz policji całą korespondencję z tą osobą.
komentarz 18 sierpnia 2018 przez ania123 Nowicjusz (120 p.)
zalezy mi na sprawdzeniu adresu IP z ktorego sa wysylane wiadomosci z mojego GG do kogos. tak, jest sprawa karna zalozona, ale tu chodzi o male dziecko i zalezy mi, by szybko sie dowiedziec, bo u policji to moze dluzej potrwac.
komentarz 18 sierpnia 2018 przez niezalogowany
sama niestety się nie dowiesz :( przykro mi, że sprawa taka poważna, ale naprawdę...adres IP do niczego Ci się nie przyda.

Jedyne co Ci pozostaje to dokumentować całą sprawę samej, czyli zapisywać wszelkie rozmowy, zabezpieczać te dane (czyli zgrywać na np. dwa pendrive, które będziesz chować w różne miejsca), abyś te dowody miała też u siebie.
komentarz 18 sierpnia 2018 przez ania123 Nowicjusz (120 p.)
no wlasnie boje sie, ze to bedzie trwalo. sprawa karna zalozona, ale policja rusza sie wolniej niz sad rodzinny. musze znalezc jak najwiecej dowodow przeciwko niemu, piszac z mojego konta podal ze to ja

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
Może to niezbyt fajne, ale masz coś takiego jak https://sniffip.com/pl

Wysyłasz link który przekierowuje i po drodze zdobywasz ip

Tylko adres ip to nie jest nic aż tak wiarygodnego, bo może być zmienny, bo osoba może używać hotspotu, bo rozdzielnia może być daleko od rzeczywistego miejsca zamieszkania
Np u osób mieszkających na wsi rzadko kiedy pokazuje ich wieś, zazwyczaj pokazuje miejscowość albo większą wieś, nawet 7km dalej
W przypadku niektórych sieci komórkowych, bywa sytuacja że pokazuje dużo dalej, np ktoś jest na podlasiu a pokazuje centrum warszawy
Są też sytuacje, gdzie ten sam adres ip ma kilka osób i wszystkie mogą być w jednym kraju - jedna w poznaniu, druga w krakowie a trzecia w lublinie

Według mnie nie nada się do namierzenia - jesli o to ci chodzi, ale może pomóc w sytuacji -> ktoś się włamał, serwer zarejestrował ip włamywacza -> chcesz sprawdzić czy to ta osoba
W takich sytuacjach lepiej przekazać to policji, ale wiadomo jak to jest z ludźmi, każdy chce móc mieć jakąś kontrole nad sytuacją

Pamiętaj też, że czyjeś ip może być użyte jako bot
Czyli to, że pokazywane jest ip koleżanki, nie musi oznaczać że zrobiła to ona, mógł zrobić to jej wkurzający młodszy brat, który korzysta z tej samej sieci LAN
1
komentarz 18 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
a jeśli ktoś ci sie włamał, to po prostu pisz do supportu
a najlepiej ta nielubiana policja, jeśli mamy dowody że to było rzeczywiście włamanie i coś poważniejszego się stało (wątpie żeby chcieli sie zajmować wysłaniem przez kolege he he zabawnych wiadomości do innego kolegi, ale jeśli to poważna sytuacja, myśle że mogą pomóc)
komentarz 18 sierpnia 2018 przez ania123 Nowicjusz (120 p.)
moj jeszcze maz wysylal z mojego konta moje zdjecia i zapraszal do seksu, teraz podal do prawnika, ze to ja robilam. policja zgloszona, ma sprawe karna, ale jest male dziecko, a ta sprawa szybciej sie rusza niz policja i kazdy dowod, ze to nie ja jest dla mnie wazny.
komentarz 18 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
myśle, że ip dużo tu nie zmieni
na miejscu policji po prostu przeanalizowałbym co kto kiedy robił
jeśli było to wysłane z innego urządzenia, to pewnie zapisały się jakieś ślady w logach systemowych z kim kiedy się łączyliśmy, albo przynajmniej jakiej aplikacji kiedy używaliśmy
jeśli z tego samego, to może być problem, tu potrzebny jest dowód że ta konkretna osoba była wtedy przy komputerze

ogólnie troche kiepska sytuacja
komentarz 18 sierpnia 2018 przez ania123 Nowicjusz (120 p.)
no to jestem z córką  troche w d.. :( no nic, licze ze moze policja cos ogarnie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 3,218 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Krol. Początkujący (400 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,106 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez BecConN Początkujący (310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 174 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...