• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca w Katowicach

Object Storage Arubacloud
0 głosów
424 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pasjadev Nowicjusz (120 p.)
edycja 18 sierpnia 2018 przez HaKIM
Cześć, jestem po informatyce i szukam dobrej firmy w Katowicach. Skupiam się przede wszystkim na front endzie, możecie mi coś polecić?

Z góry dzięki

EDIT:

Widzę, że muszę jeszcze się dokształcić, dzięki za wszystkie odpowiedzi i biorę się do roboty ;)
6
komentarz 17 sierpnia 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Podstawowe pytanie, czy Ty się nadajesz do dobrej firmy? To znaczy czy ocenił ktoś Twoje umiejętności, najlepiej człowiek pracujący jako programista, a nie wykładowca na uczelni?

P. S. To nie jest złośliwe pytanie z mojej strony. Ja sam uważam się za przeciętnego programistę, pomimo że pracuję z kodem kilka lat. Po prostu wystarczy, że pomyślę ile jeszcze nie wiem ;)
komentarz 18 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Podstawowe pytanie, czy Ty się nadajesz do dobrej firmy?

Skoro nie ma to być złośliwe to po co pytasz. Dobre firmy też szukają juniorów i kluczowa cecha to ambicja i dobre podstawy jeśli chodzi o wiedzę. 

komentarz 18 sierpnia 2018 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Hejka!

Nastpęnym razem, gdy będziesz pisał odpowiedź do swojego postu, upewnij się czy aby nie jest to komentarz, niejako odpowiedź, dla innego użytkownika.

Z góry dzięki! ^^
komentarz 19 sierpnia 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)

Skoro nie ma to być złośliwe to po co pytasz.

Ponieważ występuje takie zjawisko jak efekt Kurgera-Dunninga. W treści posta nie było żadnych informacji na temat umiejętności pytającego, tylko prośba o polecenie dobrej firmy. Ambitny programista sam zrobiłby sobie research, korzystając z ogłoszeń i opinii w sieci. W końcu cechą ambitnego programisty jest umiejętność szukania rozwiązań, a nie czekanie na gotowca.

komentarz 19 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Więc jak jakaś przypadkowa para na ulicy pyta Cię o jakąś dobrą restaurację, to jako wykwalifikowany psycholog odpowiadasz:

Czy Państwa w ogóle stać na dobrą restaurację? To nie miało być złośliwe, ale wyczuwam tu efekt Krugera-Dunninga. Gdyby Państwa było stać to zrobilibyście Państwo research w Google. 

FYI trzeba przejść po kilku ch$&!#-& firmach, żeby wiedzieć, że opinie z Googla, w wielu przypadkach, pokrywają się z prawdą w zerowym stopniu.

komentarz 19 sierpnia 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Błędne zinterpretowałeś to, co napisałem. Tutaj chodzi o przypadek, gdy zatrzymuje Cię człowiek na ulicy, mówi że jest krytykiem kulinarnym/recenzentem restauracji i pyta Cię, gdzie może dobrze zjeść.
komentarz 19 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

jest krytykiem kulinarnym/recenzentem restauracji

  1. Przeczytałem wszystkie wypowiedzi autora w tym temacie i nic nie wskazywało na to, że jego postawę można porównać do tej cytowanej przez Ciebie.
  2. Autor w całkowicie skromny sposób przedstawił swoją osobosóbkę. 

Nie chcę wyjść na ofensywnego względem Twojej osoby, ale bardzo nie lubię takiego zachowania szczególnie w tej branży. Pierwsza Twoją wypowiedź świadczy o tym że traktujesz autora z góry. Potem tłumaczysz się że nie podał umiejętności. Wybacz, dla mnie żenada. 

komentarz 19 sierpnia 2018 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
Absolutnie nie traktuję kolegi z góry. Chyba nie rozumiesz o co mi chodzi. W takim razie nie widzę sensu przedłużać dyskusji.

Jeśli kolega @pasjadev poczuł się urażony, to bardzo go przepraszam. Nie miałem na celu nikogo urazić. Trzymam kciuki, by znalazł szybko dobrą pracę.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,020 p.)
A więcej info?

Duże/małe zespoły?
Co rozumiesz jako dobrą firme?
Duża/mała firma?

Jakie masz doświadczenie? Jakiś github?

I też właśnie, skąd wiesz że się nadajesz?
Szczerze mówiąc mimo że jeszcze nie skończyłem technikum, miałem kilka razy tłumaczyć niektóre zagadnienia osobom które miały inżyniera, albo były niedaleko
Miałem też propozycje zleceń - zrobić komuś ważną prace na zaliczenie i tak szczerze mówiąc...
Jako osoba która nigdy nie była studiach, a jedynie przygląda się temu z zewnątrz, to poziom samych studiów jest... może nie beznadziejny, ale słaby/kiepski

Pewnie znajdzie się jakaś praca, ale z samymi studiami bez własnych projektów liczyłbym bardziej że znajdzie się "jakaś praca" ale już w zawodzie co jest plusem, niż "dobra praca" w "dobrej firmie"
komentarz 17 sierpnia 2018 przez pasjadev Nowicjusz (120 p.)
przeniesione 18 sierpnia 2018 przez HaKIM
Doświadczenia jako takiego nie mam. W domu sam staram coś tworzyć, jakiś mały projekcik  pisać.Znam html, css,oraz podstawy js  Zaległości staram się na bieżąco uzupełniać. Gita też powoli ogarniam, ale nie mam żadnego repo jeszcze. Myślałem żeby się wybrać gdzieś na staż.
komentarz 17 sierpnia 2018 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Przez 7 semestrów nic nie pisałeś? ;)
komentarz 17 sierpnia 2018 przez pasjadev Nowicjusz (120 p.)
Nie no mam pare projektów na dysku, ale to były małe projekciki. Teraz piszę coś większego i korzystam z tych kodów.
1
komentarz 17 sierpnia 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)

@pasjadev, Jak chcesz pracę w dobrej firmie, to podstawy JS nie wystarczą :)

komentarz 17 sierpnia 2018 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)

@pasjadev,

Jak chciałbyś front-end to niestety, ale już podstawy JS nie wystarczają , musisz dość dobrze znać JS, do tego to co widzę w ogłoszeniach o pracę to:

-bootstrap

-git

- jQuery

- Vue, React, angular (coś zazwyczaj z tego jest)

- less/sass

- gulp/webpack

- czasem zdarzają się nawet podstawy node/php/wordpress

-rwd

 

Nie mówię, że masz znać wszystko co wymieniłem i że wszystko idealnie, po prostu wejdź sobie na np. nofluffjobs wpisz interesujące Cię miasto i popatrz na wymagania :)

 

Pozdrawiam

komentarz 17 sierpnia 2018 przez pasjadev Nowicjusz (120 p.)
aktualnie skupiam się na js właśnie i poszerzam swoją wiedzę, zapomniałem wspomnieć o bootstrapie wcześniej bo też trochę go liznąłem
komentarz 17 sierpnia 2018 przez staropolanka Początkujący (260 p.)
Studia Informatyczne to momentami żart idąc w stronę programowania.

Ja od 2 lat radzę sobię na Froncie a poszedłem prosto po technikum :)
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2018 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Może opiszesz jakoś swoje doświadczenie, nikt totalnie nie wie czy coś potrafisz, a mało kto będzie poświęcał czas, żeby dowiadywać się co potrafisz skoro nie masz udokumentowanego doświadczenia.
0 głosów
odpowiedź 17 sierpnia 2018 przez staropolanka Początkujący (260 p.)
bez dobrego poziomu JS, podstaw w postaci SASS, GIT, RWD, Gulp nie ma co szukać.

Masz jakiś projekt gotowy który można gdzies podejrzeć?

Dobra firma nie przyjmie kogoś kto przerobił HTML/CSS na codecademy i napisał pętle w JS :)
0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
To że skończyłeś studia to dopiero początek twojej nauki. Nie wybrzydaj, tylko napisz cv, uprzednio tworząc konto na githuba i umieszczając w nim linka. Rozsyłają to CV do różnych firm. Nawet same rozmowy o pracę są bardzo edukacyjne. Zobaczysz czego nie umiesz nad czym musisz popracować. Jest sporo firm które szuka ludzi i inwestuje w nie by się uczyli. Tak że spokojnie bez nerwów znajdziesz pracę. Jednak polecam sobie ogarnąć jakiegoś Angulara lub Reacta.
0 głosów
odpowiedź 18 sierpnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Jestem po studiach:: szukam dobrej firmy?

A co po studiach masz za bagaż? Jako programista: prawie żaden? Studia bardzo mało dają prawie nic, bez doświadczenia mega turdno coś wskórać chyba że bardzo ciężko pracowałeś na studiach po za "nimi' to znaczy robiłeś własne projekty i masz dobry bagaż

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,713 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,387 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 216 wizyt

92,550 zapytań

141,394 odpowiedzi

319,521 komentarzy

61,935 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...