• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc przy firebase z javascript

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
305 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2018 w JavaScript przez malvator Użytkownik (720 p.)
Witam,

Proszę kogoś kto się zna na firebase i javascript o pomoc. Jestem kompletnie zielony jeżeli chodzi o firebase. Chciałbym napisać prosty program w js, który polega na:

Komunikacji z bazą danych(firebase)

Zapis wartości z pozycji js do bazy i ich odczyt w bazie i w js(alert lub condole.log)

Program ma być jak najprostszy, ponieważ znam tylko podstawy js. Nie ogarniam kompletnie połączenia js i html z bazą danych, robię jak każą czyli kopiuje i wklejam ale nie działa. Bardzo proszę o szvzegółowe SZCZEGÓŁOWE pokazanie i wytłumaczenie, gdyż jestem kompletnie zielony. Proszę o nie odsyłanie do poradników bo znam słabo angielski i już szukałem wszystkiego w sieci. Z góry bardzo serdecznie dziękuję.
komentarz 16 sierpnia 2018 przez kenjiro244 Dyskutant (8,600 p.)
"robię jak każą czyli kopiuje i wklejam ale nie działa"

Pokaż to co wkleiłeś i nie działa. No i wyszukanie w sieci wszystkiego prawdopodobnie jest niemożliwe :D
komentarz 16 sierpnia 2018 przez malvator Użytkownik (720 p.)
Chodzi mi o ten link gstatic...

Wywala mi bląd. Inni mają dwa linki w head a ja mam tylko jeden nie wiem jak to ugryść jak się połączyć z bazą dlatego prosiłbym o szczegółowy poradnik.

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

robię jak każą czyli kopiuje i wklejam ale nie działa

programowanie to nie kopiuj wklej...

Prosisz praktycznie o danie gotowca czy co? Jeśli tak, to napisz ile zapłacisz i zaraz będą chętni. A jak chcesz porady to spróbuj po prostu pouczyć się JS i poczytać dokumentację firebase. Jeśli nie znasz podstaw to nic Ci nie da gotowiec, bo znowu zrobisz kopiuj wklej i nic z tego nie zrozumiesz... Spróbuj sam zacząć pisać i jak trafisz na mur to wtedy przyjdź z konkretnymi problemami.

komentarz 16 sierpnia 2018 przez malvator Użytkownik (720 p.)
Chętnie bym chciał gotowca, ponieważ jeżeli chodzi o js to te podstawowe komendy związane z firebase to znam chodzi o to że nie wiem jak ją połączyć z js. Tu jest cały problem
komentarz 16 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Kolego nie obraź się, ale jeśli nie znasz JS to daruj sobie robienie w tym języku projektów albo po prostu zacznij się uczyć podstaw, bo za darmo nikt Ci pełnego gotowca nie da... szukaj na SO, poszczególne elementy znajdziesz.
komentarz 16 sierpnia 2018 przez malvator Użytkownik (720 p.)
Znam js, trochę przesadziłem z tym podstawowym, znam go na poziomie średni_ zaawansowany, znam nawet kilka tych komend odnośnie dodawania i czytania wartości z bazy danych itp. Jednakże mam problen bo nie potrafię się z nią połączyć. Chodzi mi o ten link gstatic...

Ja mam tylko jeden w head a inni mają dwa i może stąd ten problem, dlatego wiem że to głupie ale prosiłbym o gotowca albo chociaż o nakierowanie. Każdy z nas był kiedyś początkującym.

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2018 przez hun1er76 Stary wyjadacz (11,960 p.)

Ja mam tylko jeden w head a inni mają dwa i może stąd ten problem

Warto by się zorientować co dodajesz i po co to dodajesz do aplikacji.

Mówisz o jakimś gstatic, gdzie jest to przecież nazwa domeny, bardziej powinna Cię zainteresować końcówka linku. Jeżeli chodzi o gotowca to przecież masz oficjalną dokumentację https://firebase.google.com/docs/web/setup, gdzie nawet jest filmik pokazujący krok po kroku jak dodać firebase do projektu. Warto też wiedzieć czym są obietnice w js, gdyż odczyt danych oraz "nasłuch" na ich zmianę realizowany jest właśnie za pomocą obietnic.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 141 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2018 w JavaScript przez Maikeru Początkujący (250 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 152 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2020 w Inne języki przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 247 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...