• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z motywem na wordpressie. Chcę zmienić tekst w koszyku zamówień.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
123 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez JamesLeBarn Nowicjusz (180 p.)
Witam,

Jestem nowy na forum i mam problem z motywem orfeo na wordpressie. Chcę zmienić tekst który pojawia się w koszyku zamówień - https://ibb.co/kJ4iRU. Mam na myśli ten tekst. Chciałbym aby tekst "Notes about your order ..." zmienić  na coś w stylu "Proszę wyślij mi ... ". Próbowałem zmienić z poziomu wordpressa lecz nie udało się nie mogę wyszukać miejsca aby to zmienić. Zmian trzeba chyba dokonać w kodzie, aczkolwiek nie wiem jak mogę podmienić ten tekst. Czy ktoś z Państwa byłby w stanie mi pomóc ?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 sierpnia 2018 przez Jake Obywatel (1,820 p.)

Na początku zaznaczę - nie zmieniaj przypadkiem kodu motywu - podczas pierwszej lepszej aktualizacji wszystkie zmiany pójdą się...

Możesz a raczej powinieneś dokonać tego za pomocą Motywu potomnego (child-theme). Tutaj masz link do oficjalnej dokumentacji wp która ma wszystko świetnie opisane.

komentarz 16 sierpnia 2018 przez JamesLeBarn Nowicjusz (180 p.)
Dziękuje serdecznie @Jake za odpowiedź !

Mam jeszcze jedno pytanie.

Dodałem kilka funkcji do pliku function.php który znajduje się w: wp-content/themes/theme_name/ functions.php

Są to takie funkcje: (usuwające zdjęcie w kilku miejscach na woocomerce)

Jak w przyszłości dojdzie do aktualizacji wordpress lub woocomerce to te funkcje również znikną z kodu i będę musiał je dodawać jeszcze raz ?
1
komentarz 16 sierpnia 2018 przez Jake Obywatel (1,820 p.)
Tak, właśnie dlatego używa się motywów potomnych. Podczas aktualizacji motywu wp automatycznie zastępuje wszystkie aktualne pliki motywu nowymi. Możesz dodać te funkcje w theme-child i wtedy one nie znikną.
komentarz 17 sierpnia 2018 przez JamesLeBarn Nowicjusz (180 p.)

Mam jeszcze jedno pytanie mam wgrane sześć motywów: Orfeo, Fagri, Hestia, Twenty Fifteen, Twenty Seventeen i Twenty Sixteen. Podczas próby dodania motywu potomnego pojawia się pewny problem. Działałam wedle wskazówek tego filmu - https://www.youtube.com/watch?v=HrkyieFkk4g&t=152s a mianowicie pojawiają się tylko cztery motywy  (te ostatnie) dziękuje którym mogę stworzyć motyw potomny. Te dwa pierwsze czyli Orfeo i Fagri się nie pojawiają. Kiedy kliknę na któryś z tych motywów ( te dwa) pojawia się komunikat - "This is a child theme of Hestia." ale nawet gdy dodam motyw potomny to układ delikatnie się różni od wyglądu pierwotnego Orfeo.

+1 głos
odpowiedź 16 sierpnia 2018 przez MaciejKrak Użytkownik (540 p.)

Szablony wordpressa korzystają z plików językowych ktore mają końcówkę .po / .pot takie pliki można edytować za pomocą programu POEdit lub zainstaluj któryś z pluginów WPML plugin or Loco Translate  które umożliwiają taką edycję prosto z panlu admina w wordpressie

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 45 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2019 w HTML i CSS przez bartosz.cpp Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 157 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2015 w Offtop przez Pecet48 Użytkownik (500 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 73 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...