• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co uważasz o moim kursie programowania baz danych?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
994 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2018 w Nasze projekty przez Catalonya1992 Mądrala (5,440 p.)
Cześć,

Właśnie nagrałem kolejny odcinek, w którym dziele się swoją wiedzą z zakresu programowania baz danych Oracle. To pierwszy mój projekt tego typu, więc cenna jest dla mnie informacja zwrotna od oglądających. Będe więc wdzięczny z każdą odpowiedź w której powiesz:

- co Ci się podoba?

- co byś zmienił/a?

- co musiałbym zrobić, żebyś chciał/a wrócić na taki kanał ponownie?

Z góry dzięki a ja zabieram się do nagrywania kolejnego odcinka :) Poniżej link do dostępnych nagrań:

https://www.youtube.com/watch?v=va1VU0F_Abc&index=9&list=PL8g9gILZp1OJpjlu7AuR9Ysu4z5Rff_AQ

Newsletter: http://www.nieinformatyk.pl

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 sierpnia 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Ogółem bardzo fajny jak będę miał więcej czasu na pewno go przestudiuje bo SQL to niestety wszędzie wymóg do pracy.

Cały kurs wszystko spoko tylko jakość dźwięku trochę boli, polecam na olx znalezc jakas karte dzwiekowa do 60zl spoko mikrofonik za 40zl i glos bedzie juz o niebo lepszy. Taki komplecik do 100zł to sound blaster play 2 i zalman zm-mic1 i jest spoko jakość głosu :)
komentarz 16 sierpnia 2018 przez Catalonya1992 Mądrala (5,440 p.)
W innych odcinkach też dźwięk uważasz za nieodpowiedni? Być może w tym źle go obrobiłem, mikrofon mam za ponad 100zł, więc nie jest najgorszej jakości.
Dzięki za opinie :)
komentarz 16 sierpnia 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Wiesz co ogólnie karta dźwiękowa robi 80% roboty. Jeśli masz zintegrowaną to nawet najlepszy mikro nie pomoże
+1 głos
odpowiedź 16 sierpnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Obejrzałem kilka pierwszych odcinków, bardzo przyjemnie się tego słucha. Dużym minusem jest dla mnie jednak wybór bazy, na której działasz. Wiem, że SQL jest wykorzystywany w każdej bazie praktycznie tak samo, ale to właśnie te różnice są ważne. W bazie MS SQL działa się zupełnie inaczej, z tego co miałem do czynienia, tym bardziej, że używa się innego rozszerzenia SQLa.

Chętnie zobaczyłbym również inny kurs twojego autorstwa (z innej bazy danych? z innej dziedziny informatyki?)
1
komentarz 16 sierpnia 2018 przez Catalonya1992 Mądrala (5,440 p.)
Zdecydowałem się na Oracla, bo pracuje z nim na co dzień. O innej tematyce również myślałem, ale nie chce zaczynać kilku rzeczy na raz.

Dzięki za opinie. :)
komentarz 16 sierpnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
jakbyś wybrał inną bazę, ktoś by się czepił, że nie jest to Oracle.
komentarz 16 sierpnia 2018 przez Catalonya1992 Mądrala (5,440 p.)
uroki internetu :)
+1 głos
odpowiedź 16 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Ogólnie całkiem przyjemnie się na to patrzy. Osobiście poszedłbym bardziej w stronę takich technologii jak: MySQL, MariaDB, SQLite oraz narzędzi: CLI, Datagrip. Miło byłoby usłyszeć o silnikach bazodanowych, różnicach pomiędzy nimi, instalacji, konfiguracji i pracy w środowisku pingwinowym. Dobry temat to również najlepsze praktyki, optymalizacja i tworzenie dumpow.

Jak najbardziej yes

komentarz 16 sierpnia 2018 przez Catalonya1992 Mądrala (5,440 p.)
Dzięki, że piszesz. Będe miał to na uwadze. Idee kursu jest pomóc komuś kto zaczyna od zupełnego zera, więc o innych narzędziach też pewnie nagram kiedyś odcinek. Na początku chciałbym się skupić na jednej rzeczy, żeby za bardzo nie mieszać:)

Podobne pytania

+20 głosów
6 odpowiedzi 613 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 322 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 268 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2020 w Nasze poradniki przez oracledev Użytkownik (620 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...