• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak poprawić prędkość (wydajność) wypisywania kolorowych tekstów na ekran? (cout)

Object Storage Arubacloud
–1 głos
173 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2018 w C i C++ przez Ogleirduwa Nowicjusz (170 p.)
edycja 14 sierpnia 2018 przez Ogleirduwa

Witam ponownie!

Kwestia jest tego typu: po przeniesieniu sporego projektu ze środowiska Dev-c++ na VisualStudio2017 szybkość wypisywania tekstów znacznie spadła. Mój program wypisuje teksty kolorując je dodatkowo za pomocą prostej funkcji:

HANDLE handle = GetStdHandle(STD_OUTPUT_HANDLE);

void Mapy::t(string tekst, int kolor)
{
	SetConsoleTextAttribute(handle, kolor);
	cout << tekst;
}

Zmienna handle jest globalna, a aby zniwelować błędy związane z "<<" w owym środowisku - dodałem bibliotekę <string> ( i problem zniknął ).

Wspomnę, że przy takim układzie (bez <string>) w Dev'ie program śmigał jak trzeba. Linijek kodu wypisujących na ekran jest miliard a tempo wypisywania znacznie spadło.

Moje pytanie:
- czy da się coś zrobić z prędkością wypisywania na ekran tekstów, za pomocą koloryzującej funkcji "t", ale i nie tylko, gdyż problem pojawia się również przy wypisywaniu "coutem" w zwykłych pętlach; 
- oraz co jest możliwą przyczyną utraty wydajności w takim układzie?

Jeśli temat został już gdzieś poruszony/wyjaśniony - proszę o podlinkowanie. Mnie nie udało się znaleźć nic w sieci. Z góry dzięki! Pozdrawiam.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 sierpnia 2018 przez draghan VIP (106,230 p.)
Skompiluj program w trybie Release i uruchom bez debuggera. :)

Podobne pytania

+3 głosów
4 odpowiedzi 1,488 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2018 w C i C++ przez Mihost Nowicjusz (240 p.)
+3 głosów
3 odpowiedzi 781 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2018 w C i C++ przez Lebowski Początkujący (330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 790 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2018 w C i C++ przez Ogleirduwa Nowicjusz (170 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...