• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zaprawdę, naprawdę kogoś zabiję…

Object Storage Arubacloud
+15 głosów
1,046 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2018 w Sprawy forum przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Mało rzeczy mnie wkurza, ale jest jedna, która doprowadza mnie do szewskiej pasji: NAPRAWDĘ.

Naprawdę piszemy łącznie. Jest tylko jeden przypadek w języku polskim, gdy można to napisać oddzielnie: gdy się przysięga na prawdę (tak jak przysięga się na Biblię). W każdym innym przypadku piszemy to ŁĄCZNIE.

To chyba najczęstszy błąd, jaki się przewija na forum, i w co drugim temacie widzę niepoprawną pisownię. Dlatego proponuję, że od teraz, kto źle napisze naprawdę, dostaje soczystego bana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

5
komentarz 14 sierpnia 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
edycja 14 sierpnia 2018 przez OdsetekGlupoty
Chyba naprawdę przesadzasz :)

O, a dzięki temu linkowi coś odkryłem. Różne beboki wyskakują jak się wywoła 404.

https://sjp.pwn.pl/404.html
komentarz 14 sierpnia 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Na prawdę bym tak nie narzekał. NIe masz na co narzekać? Są przecież nieprawdy, półprawdy, g-prawdy. Zawsze można kłamstwo zmienić na prawdę :)

Jak widać zawsze się znajdzie jeszcze trochę dziwnych przykładów...
2
komentarz 14 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a ty co, polonista jakiś? :p kurczę muszę przejrzeć moją historię na forum jak zbliża się fala banów :)
13
komentarz 14 sierpnia 2018 przez niezalogowany
komentarz 14 sierpnia 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

@Tomek Sochacki,

Na stronie https://www.comandeer.pl/

Mieszkam w pełnym spalin, uroczym mieście Krakowie, w równie uroczym kraju o dźwięcznej nazwie Polska. Tam też studiowałem polonistykę.

wink

komentarz 14 sierpnia 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
A wszyscy mówili mi w młodości że "po studiach będziesz miał lżej" :/ Widzę że nie po każdych życie jest spokojniejsze... :)
komentarz 14 sierpnia 2018 przez draghan VIP (106,230 p.)

@Comandeer - czy mogę dołączyć do drużyny, pilnującej języka na forum? Będą jakieś odznaki? :> Zrobimy sobie specjalne filtry na avatary? :D

5 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2018 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Astrologowie ogłaszają tydzień Comandeera. Populacja analfabetów na forum zmniejsza się.
+3 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Wydaje mi się, że teraz to na prawde to rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
+2 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2018 przez szacho Gaduła (3,810 p.)

Mnie jeszcze wkurza: popełniłem post, popełniłem artykuł, popełniłem projekt, popełniłem obiad

komentarz 15 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Kto tak mówi? Żadnego z tych zwrotów nie miałem okazji jeszcze usłyszeć
1
komentarz 15 sierpnia 2018 przez hun1er76 Stary wyjadacz (11,960 p.)
komentarz 15 sierpnia 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

@szacho,
widzę, że nie tylko mnie to irytuje. wink

0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2018 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Naprawdę dobry tutorial, będziemy linkować laugh

Dziwny ten odsyłacz dałeś. Taki nie za długi.

 

0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2018 przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)

Haha naprawdę? Nawet za byka w podlinkowanej stronie? laugh

Podobne pytania

–7 głosów
2 odpowiedzi 381 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 2,140 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 704 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2020 w C i C++ przez Hubertius Bywalec (2,970 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,559 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...