• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python - co dalej ?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
989 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2018 w Python przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
Przeszedłem taki kurs pythona ( link do odcinków: https://www.youtube.com/watch?v=NN5Pht2FRWs&list=PLdBHMlEKo8UcOaykMssI1_X6ui0tzTNoH). Moje pytanie co dalej mogę robić mając taką wiedzę jaki projekt rozpocząć by rozbudowywać swoją wiedzę i umieć zastosować pythona w praktyce.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
A jakie aplikacje już robiłeś?

Pytam, ponieważ samo opanowanie teoretyczne elementów języka to dopiero wstęp do tego, aby zobaczyć jak dużo się jeszcze nie wie gdy zaczniesz pracować na większą apką :)

Napisz co robiłeś za apki po za tymi listingami z kursów i spróbujemy dopasować coś nowego do dalszej nauki.
komentarz 13 sierpnia 2018 przez Hipolit Roszkowski Obywatel (1,480 p.)
Właśnie nic, w tym problem. Uczę się teorii i na tym się kończy.
komentarz 13 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
No to musisz zdecydować się przynajmniej na razie w co chcesz iść, w apki desktopowe, jakiś back-end dla apek www itp.?

Ja bym Ci polecał zrobić jakąś bardziej rozbudowaną aplikację typu TODO. Pozwoli Ci to poznać wiele aspektów języka i calego ekosystemu i doszlifujesz wiedzę teoretyczną.
0 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Stwórz np. aplikację do tworzenia notatek w konsoli, z zapisywaniem do pliku lub do bazy danych (np. sqlite). Spróbuj stworzyć możliwość dodawania nowych wpisów jednym poleceniem w terminalu, lub przez uruchomienie aplikacji i dodanie przez wewnętrzny command line. Zadanie stosunkowo proste, ale wypróbuje twoje umiejętności.
0 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja polecam ci zainteresować się tą stroną i spróbować wybrać coś z tego i samamu napisać, a później modyfikować to według potrzeb:

http://python101.readthedocs.io/pl/latest/pygame/pong_str/index.html
0 głosów
odpowiedź 13 sierpnia 2018 przez Hunter94 Mądrala (6,290 p.)

Przejrzałem pobieżnie listę tego tutoriala i tak:

brakuje:

  • generatory 
  • konteksty (with)
  • list comprehension
  • rozpakowywania krotek
  • instrukcja for else
  • funkcje wielu zmiennych
  • dekoratory
  • menadżer pakietów
  • venv
  • inne

Polecam ściągnąć sobie jakieś ide do ipythona np. Jupyter Notebook i przejrzeć tutorial na temat tricków w pythonie i dobrych praktyk.

To jest klasyczny syndrom skończonego kursu :D masz już narzędzie teraz musisz się zastanowić co robić, najlepiej to co Cię interesuje wybierz sobie jakąś pythonową bibliotekę a jest taka na każdą okazję i z nią działaj. 

Jak interesuje Cie sieć to spróbuj Flask lub Django. Jak okienka to tkinter(stara, ale prosta i działa prawie wszędzie), 

Jak chcesz robić gry to pyGame itp itd. spójrz tutaj w zakładkę Topic

https://pypi.org/search/

komentarz 13 sierpnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
tkinter jest OK, ale jak się uczyć od nowa, to już lepiej PyQT czy PySide albo Kivy albo wxWidgets.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,196 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,193 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2018 w Python przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt
pytanie zadane 6 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez EdeX Mądrala (5,110 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...