• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Malutki i tani VPS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
421 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Q7V Gaduła (4,250 p.)

Szukam malutkiego i sprawdzonego VPSa w widełkach 2-3 ew. 4$ miesięcznie. Ważne aby miał 384MB RAM lub ciut więcej i SSD, może być nawet 5GB. Więcej nie potrzebuję. Lokalizacja - właściwie dowolna w europie. Najważniejsza rzecz to system, koniecznie Arch Linux. Tego systemu używam w domciu i jego chciałbym się uczyć najbardziej. c:

 

Obecnie używam mikr.us i jest bardzo fajowy, jednak 32MB RAMu to za mało na frameworki.

komentarz 13 sierpnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
ArubaCloud za 4zł. Poleciłbym, sam korzystam, ale niestety na liście systemów nie widzę akurat Archa, stąd tylko komentarz, może jak nic fajnego nie znajdziesz to będziesz chciał rozważyć.

https://www.arubacloud.pl/vps/oferta-virtual-private-server.aspx
https://www.arubacloud.pl/cloud-computing/technologia/systemy-operacyjne.aspx
komentarz 13 sierpnia 2018 przez Q7V Gaduła (4,250 p.)
Zobaczę jeszcze ten system, napiszę do nich. Rzeczywiście taki serwerek dobrze działa? To aż szok, że 4 zł za wbrew pozorom całkiem dobre parametry. Nie ma jakiegoś ucinania po przeciążeniu lub coś? :D
komentarz 13 sierpnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Też byłem zaszokowany ale nie, nic się nie dzieje. Mam jeden w PL, drugi w DE (jeszcze jakiś czas temu można było wybierać, teraz za 4zł jest niby losowo) i nie napotykam żadnych problemów. Jedyny mały minusik za nieczytelne panele administracyjne/klienta, ale z tym myślę że da się żyć. No i faktyczna cena to 4zł + VAT, więc jakieś tam grosze jeszcze dochodzą ;) Ale ogólnie bardzo polecam.
komentarz 13 sierpnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
edycja 13 sierpnia 2018 przez NIMuser
Mnie najbardziej odpowiada Digital Ocean i Heroku (oba łatwe w użyciu) oraz hetzner w DE (najniższe ceny, szczególnie na mocniejsze VPSy)

Z polskich, to przedstawiona już, ArubaCloud jest jedną z ciekawszych opcji.

 
Przy cenach 4, 5 czy 8-10 zł za miesiąc nie ma się co podniecać czy to jest z VATem czy bez VAT, tylko sprawdzić co się za to dostaje!

Jak wybierasz VPS, to dowiedz się, ile dokładnie "dostajesz procesora".... Bo Twój VPS na ogół nie dostaje całego rdzenia, tylko to są współdzielone wirtualne rdzenie CPU.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 sierpnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Od siebie mogę polecić OVH w ofercie VPS SSD Cloud.

Całkiem przyzwoity serwer, za niskie pieniądze (10.99zł). Jako dystrybucje czyste wymieniony jest Arch, więc z instalacją nie będzie problemu. 

Korzystam przez dłuższy czas i jeszcze ani razu nie miałem problemu z samym serwerem. 

Jedynie co odnotowałem to lekkie problemy z uiszczaniem płatności, gdy te odbywają się w weekend. Mimo płacenia kartą, pieniądze księgowali zawsze w poniedziałek. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 612 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2022 w Hostingi, domeny, usługi przez Dewidos Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 505 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2018 w Offtop przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,395 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2018 w Offtop przez Username Obywatel (1,350 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...