• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Język programowania dla osoby, która nie planuje kariery programistycznej

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
656 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2018 w Inne języki przez jvry Nowicjusz (130 p.)
zmienione kategorie 12 sierpnia 2018 przez Comandeer
Cześć. Lubię mieć zaplanowany czas i mam pewną lukę w planie dnia. Pomyślałam, że może nauczę się programować w jakimś języku. No i sprawa wygląda tak, że mam jakieś 2 godzinki dziennie, praktycznie codziennie, programistką nie chcę zostać zawodowo. Studiuję kierunek medyczny, jestem na 3.roku, czas mam. Nie wiem do czego mogłabym takie umiejętności wykorzystać. Właściwie nawet nie znam żadnej osoby, która się tym zajmuje. Można powiedzieć po prostu, że chcę wypełnić czas pożytecznie. Zastanawiałam się trochę nad stronami internetowymi, mogłabym z nudów napisać stronkę np.stronkę bio-chemiczną. Z drugiej strony czytałam, że Python nie jest za bardzo czasochłonny, można w nim robić aplikacje. Tak samo jak w Javie, która jest bardzo popularna przez co zapewne znajdę więcej materiałów edukacyjnych. No i przez to wszystko już sama nie wiem co jest warte czasu. Czy moglibyście mi pomóc coś wybrać? Może jakieś sprawdzone źródła, by nie uczyć się źle? Tak jak wyżej napisałam - niestety nie znam nikogo w swoim otoczeniu kto zajmuje się programowaniem. Jeśli macie jakieś fajne artykuły, które mogą mi pomóc wybrać ten konkretny język to również będę wdzięczna. Mogą być w języku angielskim, rosyjskim, niemieckim lub hiszpańskim. Pozdrawiam! Joanna
3
komentarz 12 sierpnia 2018 przez chucksqll Stary wyjadacz (12,930 p.)
W polskim już nie mogą? :D
komentarz 12 sierpnia 2018 przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)

@jvry, a może być w norweskim? ;/

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 sierpnia 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Python, jednak nie znam dobrych materiałów, może ten kurs:
https://www.edx.org/course/introduction-to-python-absolute-beginner-0
+1 głos
odpowiedź 12 sierpnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Python - bardzo bardzo fajny, przyjemny do nauki/ wolnej chwili.

Wiele ma możliwości, wiele zastosować, wiele rzeczy można  z nim zrobić, a kto wie może się bardzo przydać w przyszłości.

Fajnie uczy myślenia i podejścia do problemów np pracując algorytmicznie !
0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2018 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
JavaScript. Materiałów od zatrzęsienia, a i język z bardzo niskim progiem wejścia (co nie oznacza, że łatwy w osiągnięciu profesjonalizmu). Można wystartować choćby z kurjs.pl, ale osobiście bym polecił speakingjs.com.
3
komentarz 12 sierpnia 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Kto wie, może autorka postu kiedyś stworzy tak piękną stronę (od szaty graficznej) jak Twoja! :D
0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)

Proponuję Pythona. Prosta, przejrzysta składnia, bardzo przyjazna dla początkujących. Zatrzęsienie bibliotek, modułów i dodatków pozwala zrobić z nim co tylko zechcesz. Świetny jest też do analizy danych ( co może się przydać przy jakichś pracach naukowych związanych z twoim kierunkiem). Na YT możesz znaleźć sporo kursów zarówno po angielsku jak i po polsku. Z polskich polecam ten kurs, stosunkowo prosto tłumaczone, krótkie odcinki. Jakbyś chciała coś w formie słowa pisanego to polecam to: kurs pisemny

IMO dużym plusem Pythona jest możliwość odpalenia interaktywnej sesji w terminalu/cmd, i przeprowadzenia krótkich działań matematycznych czy prowadzenia zapisków obliczeń itp.

komentarz 13 sierpnia 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Nawet Java ma REPL, więc tak śrdnio bym powiedział z tym dużym plusem. wink

komentarz 13 sierpnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Java nie ma tak prostej składni
komentarz 13 sierpnia 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

przeprowadzenia krótkich działań matematycznych czy prowadzenia zapisków obliczeń 

Nie bawiłem się dużo z pythonem, ale ten REPL javowy jest przyjemniejszy. Z tą składnią bym nie przesadzał, bo dla prostych obliczeń w Javie musisz dodać tylko słówko var przed zmienną. 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,656 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 501 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2017 w Inne języki przez ExLel Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 310 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...