• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie wysyła torrentów

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,561 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
edycja 12 sierpnia 2018 przez kompowiec2

Mam do wysłania 14 GB plik który chciałbym wrzucić do archive.org, gdzieś od 2009 roku nie ma już możliwości wysyłania dużych plików przez FTP na ten serwis i obecnie jedyną metodą pozostają pliki torrent (po za wysłaniem przez przeglądarkę rzecz jasna, która oczywiście która spaliła na panewce). Nie używałem torrentów przez szmat czasu i związku z tym mam problemy z konfiguracją i wysyłaniem.

Pobieranie idzie normalnie niemal pełnym łaczem, natomiast większość czasu (także w trakcie pobierania) praktycznie mam zerowe udostępnianie a jak już w ogóle działa to maksymalnie 2-4 kb/s co jest tragiczne. Dosłownie raz lub dwa zdarzyło się przy wysyłaniu konkretnego torrenta, Endless OS który poleciał mi 100 kb/s a przez resztę czasu jak wyżej.

W konfiguracji aplikacji:
- Losowe porty
- Wyłączony DHT (nic to nie daje)
- Szyfrowanie wymagane
- Alternatywne limity posiadające 80% maksymalnej prędkości łącza
- Firewall skonfigurowany do pracy z p2p

Router:
- jestem za NAT (router wifi działający na karcie SIM cyfrowego polsatu)
- Posiadam przekierowanie portów

Co jeszcze może być przyczyną?

komentarz 13 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
A brałeś pod uwagę możliwość, że po prostu nikt od Ciebie nie ciągnie danych i stąd te małe transfery?
komentarz 14 sierpnia 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
edycja 14 sierpnia 2018 przez kompowiec2
od jednego peera którą jest archive.org ?
komentarz 14 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Nie wiem, nie korzystałem z tej strony. Niewykluczone, że ISP blokuje transfery p2p, choć z drugiej strony blokada tylko na upload jest dziwna, z reguły download też jest blokowany.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 28 października 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)
edycja 8 listopada 2018 przez kompowiec2
Do paru miesiącach w końcu odnalazłem przyczynę problemu:

Za wszelkie problemy z P2P sieciach mobilnych odpowiada Port Restricted Cone NAT, czasami zwany także NAT typu 3. W skrócie nikt nie może się połączyć z Tobą bezpośrednio, także wszelkie możliwe konfiguracje routera na tym rodzaju NAT nie działają. Znalazłem kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu, ale słowem kluczem na dziś jest: odwrotnie tunelowanie ruchu.

Płatne:

1. użycie VPN/SSH/VPS

2. Seedbox

Darmowe:

1. Użycie czegoś w rodzaju hamachi, np. ZeroTier, niestety nie udało mi się skonfigurować pod torrenty. Pod hosting jednak działa. Innymi słowy, słowa klucze: UDP hole punching, Interactive Connectivity Establishment

2. Użycie TOR, jednakże: https://blog.torproject.org/bittorrent-over-tor-isnt-good-idea
komentarz 8 listopada 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Brawo Ty!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 810 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 490 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
–4 głosów
1 odpowiedź 870 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Nixxn Nowicjusz (130 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...