• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór języka pod mobilne gry 2d

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
266 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2018 w Java przez vinncer Nowicjusz (120 p.)
Witam serdecznie.
Poszukuję języka programowania, który pozwoliłby mi na tworzenie gier 2d. Chciałbym tworzyć gry na wzór tych od studia Ketchapp. To znaczy z elementami zręcznościowymi, logicznymi bądź przygodowymi. Słyszałem, że Java jest dobrym rozwiązaniem jeżeli chodzi o tworzenie aplikacji mobilnych, ale nie wiem czy jest dobra pod tworzenie takowych gier.

Jeśli ktoś znałby jakiś przyszłościowy, przyjemny język programowania proszę o polecenie :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2018 przez domino105 Użytkownik (680 p.)
Moim zdaniem na początek dla ciebie C# i Unity 3d. Ja teraz tworzę grę 2d ale clicker i używam Unity 3d i C# do pisania skryptów. Java też jest dobra ale w Android Studio

 

Pozdrawiam
komentarz 12 sierpnia 2018 przez vinncer Nowicjusz (120 p.)
A czy w Android Studio mógłbym zrobić takie gry? Od kilku dni uczę się Javy więc znam już podstawy. Dość dobrze radzę sobie także z C++ (rok "doświadczenia" :D). Więc C# nie byłby złym pomysłem bo ma podobną składnie.

Jak myślisz w jakim języku zostały napisane gry typu: Nie dotykaj igieł, Plants vs Zombies, Flappy bird itd?
Raczej nie zostały stworzone w Unity3d bo nie ma charakterystycznego loga na początku gry :D
komentarz 12 sierpnia 2018 przez Piotr86PL Początkujący (340 p.)
Jak twórcy zakupią wersję lepszą niż darmowa, to mogą usunąć splash screen.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 784 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 154 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2018 w JavaScript przez Muhin Gaduła (4,120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 541 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2015 w Java przez b00ny Mądrala (6,050 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...