• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Outline dokumentu html - jak zadbać o nawigację?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
262 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
zamknięte 11 sierpnia 2018 przez lateM
Rozumiem, że w outline dokumentu trzeba uwzględnić element nav z główną nawigacją, żeby był dostępny w takim utworzonym spisie treści (bo jest to znacznik 'sekcjonujący'), prawda?

Zakładając, że dodam do 'nav' nagłówek <h2>Główna nawigacja</h2> - czytałem, że można ukrywać takie elementy (bo przecież zepsuje układ nawigacji). W jaki sposób to zrobić? Czy nie narażę się robotom google za ukrywanie treści? Nie mam zamiaru ukrywać tam żadnych słów kluczowych, chcę tylko zachować sensowny układ nagłówków w outline.

W jaki sposób ukryć ten element? Jeśli go ukryję, to całkowicie, czy np. pozwolić mu na "focus"? A może zupełnie źle do tego podchodzę? Szukam w sieci informacji, ale temat outline i ukrywania jest strasznie chaotycznie poprowadzony. Co osoba to inne podejście. Macie jakieś własne zdanie, lub podlinkujecie jakieś źródło?
komentarz zamknięcia: Taka odpowiedź mi wystarczy

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
wybrane 11 sierpnia 2018 przez lateM
 
Najlepsza

Można ten element ukryć przy pomocy techniki .visuallyhidden.

Niemniej mało kto wstawia nagłówek w nawigacji – sam się z tego wycofałem. Użytkownik technologii asystującej i tak może się dostać do tego elementu albo przy pomocy skip linka, albo wykorzystując fakt, że jest to tzw. landmark, do których większość czytników ekranowych posiada dedykowane skróty klawiszowe.

komentarz 11 sierpnia 2018 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Właśnie wydawało mi się, że to będzie trochę przekombinowane, ale bałem się, że nawigacja stanie się bez tego niedostępna lub wywali mi Untitled Section w nav. Takiego potwierdzenia szukałem, dzięki.

komentarz 11 sierpnia 2018 przez Comandeer Guru (599,730 p.)

Jeśli boisz się Untitled Section, to znaczy, że nabrałeś się na mit o outline sekcyjnym.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 111 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2020 w JavaScript przez TOWaD Mądrala (5,700 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 239 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 285 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...