• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak udostępnić sieć lan?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
743 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Adusiek Użytkownik (660 p.)
Witam, posiadam stronę na ip: http://192.168.8.107/

Jest to sieć lan chyba, bo jak wysyłam ten link koledze to ma "Nie można załadować strony, ponieważ: net::ERR_CONNECTION_TIMED_OUT"

Wiecie jak może sprawić, by to IP się ładowało normalnie wszystkim?
komentarz 11 sierpnia 2018 przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)
nie podawaj publicznie swojego adresu ip ;)
komentarz 11 sierpnia 2018 przez Adusiek Użytkownik (660 p.)
A pomoc jakaś na to moje pytanko?
komentarz 11 sierpnia 2018 przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)
niestety nie wiem... Ja bym skorzystał z jakiegoś darmowego hostingu ;)
1
komentarz 11 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

nie podawaj publicznie swojego adresu ip ;)

 A co ktoś może zrobić z tym IP 192.168.8.107? Ja w domu mogę mieć takie samo. 

komentarz 11 sierpnia 2018 przez niezalogowany
to jest Twoje wewnętrzne IP w sieci routera... jak chcesz udostępnić stronę to musisz albo postawić własny serwer itp, albo wykupić serwer, albo wrzucić pliki na darmowy serwer,
komentarz 12 sierpnia 2018 przez kompowiec2 Mądrala (6,380 p.)

@Ubermade, nie da się przecież nic zrobić z czyimś adresem prywatnym bo większość routerów wyznacza za każdym razem inny, losowy ;) (że już nie wspomnę że najpierw trzeba się by i tak połączyć pod ten router, więc tym bardziej jest bez różnicy)

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Podane przez Ciebie IP dotyczy sieci lokalnej i działa tylko w jej obrębie. Żeby ktoś miał dostęp do Twojego serwera musi być podłączony do tej samej sieci, po WiFi lub po kablu.

Żeby udostępnić serwer na zewnątrz, musisz posiadać IP zewnętrzne, a to z kolei nie jest tak łatwo dostępne i u wielu operatorów, żeby dostać takie IP trzeba dopłacać do abonamentu. Co nie znaczy, że ty takowego nie posiadasz. W tym celu najprościej byłoby chyba skontaktować się z dostawcą internetu i zapytać jak wygląda sprawa w Twojej sieci.

Ostatnim i najprostszym rozwiązaniem jest po prostu założenie jakiegoś darmowego hostingu. Od siebie mogę polecić 000webhost, który do podstawowych zadań wystarczy bez problemu, a przy tym nie nakłada reklam na Twoją stronę.Jedynym minusem jest 1 godzina bez aktywności serwera. A tą można skonfigurować w panelu i ustawić na np. 03:00 - 04:00 w nocy, kiedy to występuje najmniejszy ruch na stronie.

komentarz 11 sierpnia 2018 przez Adusiek Użytkownik (660 p.)
Okej, dziękuje za pomoc.
0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Musisz przekierować (w ustawieniach routera) port 80 na komputer z serwerem HTTP.  Oczywiście koledze musisz podać swoje publiczne IP (o ile je masz).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 496 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Synthes1 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 277 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez MichuDev Pasjonat (20,300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 287 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Krzysztof Kukułka Nowicjusz (120 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...