• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Godne polecenia środowisko c++ 2018, możliwość rozwoju, programy okienkowe na windows i android, biblioteki AI itp.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
837 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w C i C++ przez Genbion Nowicjusz (130 p.)
Hej wszystkim!

Mam pytanie dotyczące najlepszych lub po prostu godnych polecenia środowisk do c++.

Zależy mi aby były w miarę łatwe w ogarnięciu (aczkolwiek jeśli środowisko warte uwagi to może być i trudne ale warte poświęcenia czasu), umożliwiające budowę aplikacji okienkowych - programów (może nawet gierek) pod windowsa jak i androida.

Z tego co sam szukałem - sporo osób poleca Qt-creator oraz C++ buildera od Borland. A może Visual Studio? W trzech przypadkach nie wiem jak to wygląda z przeniesieniem aplikacji na androida. Czy ktoś ma w tym doświadczenie?

Jak wygląda z licencjami w przypadku chęci sprzedaży oprogramowania napisanego w wymienionych przeze mnie środowiskach? (bądź w zaproponowanych przez was Drodzy Pasjonaci)

Nie pytam o licencje niekomercyjne bo te zwykle są darmowe bądź okresowe (jak to w c++ builderze w wersji 6 personal chyba - darmowa i 30 dniowa w nowszych wersjach)

Proszę tylko nie pisać w stylu - "android i c++ - bzdura -ucz się javy" bo wiem że można to z powodzeniem połączyć.

Ktoś jest w stanie coś polecić?

Pozdrawiam Pasjonatów! :)
2
komentarz 11 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Z C++ Builderem 6 daj sobie spokój.
komentarz 11 sierpnia 2018 przez Genbion Nowicjusz (130 p.)
No w tej chwili chyba najbardziej skłaniałbym się do Qt

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Hmm,  ja sobie w Javie cenie firme JetBrains i pakiet Intellij, wiem że maja CLion'a też spróbuj myśle żę może się sprawdzić. Licencje mozna za darmo i przedłużać ile się chce za darmo :D są nawet specjalne filmy gdzie pokazuja jak to robic.
komentarz 11 sierpnia 2018 przez Genbion Nowicjusz (130 p.)
Pod c++ też podpasuje? :D
1
komentarz 11 sierpnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
https://www.jetbrains.com/clion/ trzymaj tzn, nie korzystałem ale oni mają wiele wiele środowisk nawet do FRONT-ENDU mają swojego WebStorma
komentarz 11 sierpnia 2018 przez seba1711g Początkujący (350 p.)

@Wiciorny, Jakie filmy masz aby mieć licencje bez studenta?

komentarz 11 sierpnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Bierzez trial / darmowy po prostu w full wersji na jakis okres czasu...

potem przedłużasz :D https://www.youtube.com/watch?v=iQU9_Fy5p1I

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 107 wizyt
+4 głosów
3 odpowiedzi 1,424 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...