• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

moja strona www

Object Storage Arubacloud
0 głosów
751 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez madis Użytkownik (540 p.)
witam proszę o opinie mojej strony www ( wszystko co wam przyjdzie do głowy to piszcie )  www.maderka.pl

Dziękuje za poświęcony czas :)
komentarz 11 sierpnia 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Popraw błędy interpunkcyjne i literówki na stronie. Potencjalnych klientów może to zniechęcić.

9 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Nie obraź się Kolego... ale wizualnie wg mnie strona jest beznadziejna... Na pewno nie zachęcisz nią żadnego klienta, żadnej normalnej firmy. Musisz zdać sobie sprawę, że firma nie zawsze patrzy tylko na cenę. Jeśli np. dostanie ofertę od kogoś z ładnym portfolio na wizytówkę za 1000zł, a Ty powiesz, że zrobisz "takie coś" jak masz w portfolio za 50zł to i tak 99% firm weźnie tę za 1000zł, bo patrzy na swój wizerunek, jakość itp.

Po pierwsze czcionki są jakby z zeszlej epoki, cały layput również.

Swoją pierwszą stronę internetową stworzyłem w 2006r

I w tym momencie masz u mnie, jako potencjalnego klienta mega miunsa... Mamy rok 2018, czyli po 12 latach robisz takie własnie stronki? To już lepiej nie podawaj tej informacji bo na prawdę działa ona na Twoją niekorzyść.

Po co technologie dla klienta? Jego to nie interesuje, a nawet jeśli to działa to inaczej... Na przykład klient większy powie Ci słuchaj, chciałbym API w Java i front w Angular i dyskutujecie o tym, dochodzicie do jakiś rozwiązań ale to dopiero przy duzych projektach, przy małej stronce to większość klietów nie wie nawet co to html i nie muszą, oni zajmują się czym innym.

Dlaczego na mapie wskazujesz jakiś punkt kultu religijnego? Popraw ustawienia mapki.

Analogicznie jak technologie wywal te wszystkie fora, egzaminy itp. ze stopki. Nie jest to nikomu potrzebne, klienta to nie interesuje.

No i portfolio... tragedia... daj w to miejsce z 3-4 jakieś normalne stronki, niech to będą nawet jakieś PSD ale porządnie pocięte, z normalnymi tekstami itp. Te strony mega odstraszają...

Generalnie wiem, że moja ocena nie jest przychylna, ale taki już jestem, jak coś jest dobrze to mówię super, jak źle to mówię do dupy, ja nie bawię się w "politykowanie" :)

PS. Pokazałem na szybko Twoją stronkę żonie, która ma biznes w ogóle nie związany z IT i podzieliła moje zdanie co do joty... więc jest to też ocena nieprogramisty, ale własnie ewentualnego potencjalnego klienta...

komentarz 11 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Dlaczego na mapie wskazujesz jakiś punkt kultu religijnego? Popraw ustawienia mapki.

Ośrodek dla osób niepełnosprawnych, to nie kult religijny...

Autorowi strony bym sugerował, że jeśli jest tylko frontend'owcem i nie zna się na grafice, to niech poszuka jakiejś fajnej strony portfolio i niech zakoduje coś podobnego wzorując się na takiej stronie.

Rozumiem, że autor strony w 2006 roku zaczynał swoją przygodę, ale miał DŁUGĄ przerwę? A potem następnie zrobił 2 stronki z kursu MZ ?

+2 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez voltex Obywatel (1,210 p.)
Te strony wyglądają hmm.. strasznie :D A conajmniej 2 z tych 6 projektów to zrzynka 1 do 1 z kursów pana Mirosława Zelenta. I to nawet nie rozbudowane o dodatkowe funkcjonalności, albo chociaż jakikolwiek tekst (dalej jest lorem ipsu) ale totalnie przekopiowany kod i nic więcej. I te strony skopiowane i tak wyglądają najlepiej w tym portfolio. Nie obraź się, ale lepsze strony robi mój 12 letni kuzyn ;)

Cytat z Twojego opisu: "Od kilku lat interesuję się tworzeniem stron internetowych, które tworzę w oparciu o podstawowe oraz najbardziej znane technologie jakimi są html i css. Swoją pierwszą stronę internetową stworzyłem w 2006r, a ich kreowanie to niezwykle ciekawe i rozwijające hobby. "

Nie chcę nikogo zniechęcać do nauki i rozwoju, ale... skoro programujesz od 12 lat i wychodzisz w 2018 roku z czymś takim to ja bym na Twoim miejscu odpuścił sobie programowanie i zajął się czymś innym. Wydaje mi się, że totalnie nie czujesz tego.

Wybacz za ostre słowa krytyki. Pracuj i pokaż, że się mylę ;)
+2 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez Bembnias Początkujący (450 p.)

Coś takiego nie może się dziać, że stronka rozjeżdża Ci się na boki (patrz screen), po za tym do portfolio dodaj jakieś normalne strony które sam stworzyłeś a nie kopie stron z tutoriali pana Mirosława Zelenta.

Jeśli jest to strona na której potencjalni klienci mają zamówić Twoje usługi to sekcja z "ciekawymi linkami" nie ma sensu, to mogłaby być ciekawostka dla innych developerów, ale klienta to nie interesuje.

+2 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez Adusiek Użytkownik (660 p.)
Jesteś pewny, że to Twoje projekty?

https://www.youtube.com/watch?v=vd_GnTBzJ4U

https://www.youtube.com/watch?v=5y3Qc9Qs6TY

Nie podpisuj się pod pracą kogoś innego ; )
+1 głos
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Wygląd i działanie

Kod

  • https://validator.w3.org/nu/?showoutline=yes&doc=http%3A%2F%2Fwww.maderka.pl%2F

  • Deklaracja kodowanie nie znajduje się w pierwszych 1024 bajtach strony.

  • [rel^=shortcut] to wymysł IE, cała reszta łyka po prostu [rel=icon].

  •   <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0, user-scalable=no">
  • Nie wyłącza się skalowania. Przestrzega przed tym nawet specyfikacja HTML 5.x.

  • Skrypty powinny być załączone na końcu body albo mieć atrybut [defer].

  • Fonty od Google można zaciągnąć jednym żądaniem, oddzielając ich nazwy fajką.

  • Nie ma sensu rozdzielać resetu od normalnego arkusza.

  • Na tego typu stronie logo powinno być także nagłówkiem, zatem zamiast:

      <div class="logo">
            www.maderka.pl
            <p>tworzenie stron www z pasją </p>
          </div>

    powinno być:

      <h1 class="logo">
          www.maderka.pl
          <span>tworzenie stron www z pasją</span>
      </h1>
  • Na stronie powinno być tylko jedno h1.

  • Projekty powinny mieć o wiele lepsze, opisowe [alt]. Obecne teksty alternatywne nie mówią absolutnie nic o tych projektach.

  • label, żeby być poprawnie przypięte do pola, powinno mieć atrybut [for] lub pole powinno się znajdować wewnątrz label.

  • Ikonki lepiej robić na span i dodawać [aria-hidden=true].

  • Ciekawe linki to lista, zatem powinno być to ul. Dodatkowo hr tutaj nie pasuje i powinno być po prostu zastąpione border-bottom dla poszczególnych li.

  • Informacje kontaktowe warto otoczyć w address. Zastanowiłbym się nad użyciem listy dl tutaj, ponieważ w tym wypadku ikonka też niesie informację.

  • Na końcu body po raz kolejny wczytujesz jQuery.

 

0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez Qubenz Użytkownik (570 p.)
edycja 11 sierpnia 2018 przez Qubenz
Oprócz tego co wspominali wcześniej mega rażące w oczy dla mnie jest to że menu przypięte to jakieś 1/3 całej wysokości strony i przez to przykrywa content przez co trzeba częściej scrollować, (nie mówię tylko o stronie głównej ale też o twoich niektórych projektach). Zrób następnym razem mniej inwazyjne menu.
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez Wonderpol Gaduła (3,730 p.)
Nie czytałem innych odpowiedzi bo szkoda mi czasu pewnie wszyscy piszą to co myślę ale jedno szczególnie mnie zdenerwowało, mianowicie projekty które uznajesz za swoje nie są twoje można je w większości znaleźć na youtube na kanale Pasja Informatyki. A co do portfolio nie jestem programistą webowym ale wygląda ono na prawdę kiepsko. Menu po zmianie rozdzielczości nie powinno znikać a raczej zamieniać się w przycisk(tzw. hamburger). Jeżeli piszesz stronki od 2006 roku tak jak podałeś to ja bym proponował zmienić sposób nauki. Do kodu nawet nie patrze bo nie jestem webmasterem więc i tak by to nic nie wniosło
–2 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Od strony wizualnej to kolory jakieś martwe w sensie wyblakłe. Dodał bym dla dynamiki i radości oka ruchome buttony dla social mediów, stwórz sobie stronę na facebooku, bo do prywatnego konta to tak dziwnie podpinać stronę. Nie jest RWD. Ale bardzo fajny pomysł, tak czy siak podoba mi się, życzę powodzenia nad projektem!
–2 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Strona nie jest perfekcyjna, ale widać, że się uczysz. Najważniejsza jest praktyka. Im więcej zrobisz tym więcej będziesz umiał.

Wizualnie 6/10, ale jak na początek nauki to i tak całkiem nieźle. Kod nie wygląda tak źle jak się spodziewałem. Są znaczniki HTML5 i na pierwszy rzut oka nie widać poważnych błędów.

Tylko skalowanie i responsywność jest tragiczna, ale w przyszłości i do tego dojdziesz
1
komentarz 11 sierpnia 2018 przez voltex Obywatel (1,210 p.)
Słuchaj, gość programuje od 2006 roku. To tą responsywność ogarnie w okolicach chyba 2040 xD

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 639 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2018 w HTML i CSS przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
–2 głosów
2 odpowiedzi 605 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2018 w HTML i CSS przez exo123 Początkujący (300 p.)
+4 głosów
5 odpowiedzi 1,052 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...