• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

BLOB do Bitmapy z SQLite

Object Storage Arubacloud
0 głosów
194 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2018 w Android, Swift, Symbian przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
edycja 10 sierpnia 2018 przez fipooo

Jak wyciągnąć zdjęcie w formacie blob z bazy danych i wrzucić do Bitmapy. Zrobiłem tak. 

 

public Cursor getAll(){
        SQLiteDatabase db = getReadableDatabase();
        SQLiteQueryBuilder qb = new SQLiteQueryBuilder();

        String [] sqlSelect = {"0 _id", "*"};
        String sqlTables = "Zdjecia";

        qb.setTables(sqlTables);
        Cursor c = qb.query(db, sqlSelect, null, null,
                null, null, null);

        c.moveToFirst();

        return c;
    }

public void get(){

        db = new MyDatabase(MainActivity.this);
        employees = db.getAll();

        do {
            osNameList4.add(employees.getString(2)+ " ");
            byte[] byteArray = employees.getBlob(3);
            bm = BitmapFactory.decodeByteArray(byteArray, 0 ,byteArray.length);
        } while (employees.moveToNext());

    }

I to nie działa. Ale wyciągnięcie nazwy zdjęcia dział. czyli osNameList4.add(employees.getString(2)+ " ");. W bazie umieściłem zdjęcie za pomocą SQLiteStudio i wygląda to tak.

Czemu nie działa. Albo jak wyciągnąć to inaczej i wrzucić do Bitmapy? 

A i wyrzuca mi informację że jest pusty plik gdy chce wyrzucić sobie do konsoli bm.

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,810 p.)
Zamiast zapisywać zdjęcie w formacie BLOB po prostu dodaj do bazy ścieżkę do zdjęcia, a potem wsadź ją do parametru src w img, ewentualnie background-image. Pozdrawiam, miłej nauki.

 

https://stackoverflow.com/questions/20556773/php-display-image-blob-from-mysql/20564797#20564797
komentarz 11 sierpnia 2018 przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
Tylko ja to mam w bazie danych SQLite 3. + To rozwiązanie już przerobiłem a chciałbym zrobić to też za pomocą samej bazy danych bez trzymania zdjęć w innym miejscu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2018 w Android, Swift, Symbian przez Partyjny Obywatel (1,170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 175 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2017 w Java przez azybad Mądrala (5,500 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 183 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,635 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...