• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[jQuery] rozwijane menu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
563 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2015 w JavaScript przez niezalogowany
edycja 12 lipca 2015

Bry, mam problem z menu. Stworzyłem coś takiego

http://jsfiddle.net/xnehel/5nqy6vwr/

No i jest parę wątpliwości. Normalnie użyłbym slideToggle dla prostokąta niebieskiego i zielonego, ale czytałem, że lepiej jest użyć slideDown (tak samo w przypadku podmenu, ale zostawiłem już slideToggle). I tu się pojawia pierwsze pytanie: gdzie mam użyć slideUp, żeby wrócił na swoją pierwszą pozycję element?

Drugie pytanie dotyczy dodawanie i usuwanie klasy "x". Sprawia ona, że zmienia się kolor czcionki w niebieskim prostokącie po event'cie "click". Gdzie teraz mam użyć removeClass, aby kolor czcionki po ponownym kliknięciu był taki jaki powinien być?

Trzecie pytanie: Moje menu po każdym ponownym załadowaniu strony czy też odświeżeniu, przez jakieś 0.5sec pokazuje całe podmenu, które po chwili chowa (funkcja "hide" i domyślam się, że to jest przyczyna, tylko w takim razie jaka jest alternatywa dla takiego "hide", który NIE BĘDZIE pokazywać całej zawartości podmenu przed kliknięciem przez te 0.5sec?)

Czwarte pytanie: Kiedy kliknie się na niebieski / zielony prostokącik to rozwijane menu ma taki effect odbicia, ale nie wiem za bardzo skąd on się tam pojawił, kiedy jego nie przywołałem (chociaż tu też mam domysł, że to przez funkcję "hide"). Także, jest jakaś inna opcja do naprawienia tego?

Edit1: Znalazłem problem który chrzanił mi po części kod w pyt 4.

Edit2: Solved #3 
Aczkolwiek mam wątpliwości. Warto używać własność CSS display: none; ORAZ użyć z JS .hide()?

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 12 lipca 2015 przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
komentarz 13 lipca 2015 przez niezalogowany
css =/= jQuery

hover =/= .click()

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,478 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 19 września 2016 w JavaScript przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 232 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2015 w JavaScript przez lukasz_spr Użytkownik (860 p.)

92,568 zapytań

141,421 odpowiedzi

319,628 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...