• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wyłączyć Secure Boot?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
11,895 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

Cześć, mam problem z wyłączeniem Secure Boot. Wygląda to tak, że wchodzę w Bios, wchodzę w zakładkę Boot i mam dwie opcję:

Boot mode:              [UEFI]
Secure boot:            [Enabled]
Boot priority order:
...

problem polega na tym, że opcja Secure boot jest na czarno i nie mogę na nią nawet wejść, jedyne co mogę zmienić to opcja Boot mode, która jest na niebiesko. Mam tam dwie opcje UEFI oraz Legacy, przy czym po zmianie na Legacy komputer nie wykrywa partycji z których może wystartować komputer - próbowałem nawet mu je wskazać poprzez wciśnięcie F12 (boot menu) mam do wyboru całe dyski (mam 2 dyski, na jednym z nich jest Windows 10 i Linux Ubuntu) i po wejściu na dysk z systemami mam ten sam komunikat - coś w stylu please insert bootable device.

Opcję Secure boot muszę wyłączyć bo mam kilka kłopotów z Ubuntu i żeby je naprawić muszę mieć tą opcję wyłączoną, więc bardzo prosiłbym o pomoc.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
wybrane 11 sierpnia 2018 przez k222
 
Najlepsza
:D meczylem sie dokladnie z tym samym wczoraj. Musialem ustawic haslo w biosie zeby moc wylaczyc secure boota
1
komentarz 10 sierpnia 2018 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Dokładnie, bez hasła admina nie da się zmienić tych ustawień.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,892 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 832 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 472 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...