• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie działający float

Object Storage Arubacloud
0 głosów
130 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez świeży Nowicjusz (210 p.)

Cześć, wie ktoś może dlaczego nie chce mi działać float:left na ostatnie zdjęcie, które chcę dodać? Poniżej linki do kodu. I sorrka za chaos w kodzie, dopiero się uczę i dla treningu postanowiłem zrobić sobie bardzo prostą stronę. I czy w miarę dobrze napisany kod?

html

klik

CSS

klik

 

 

 

komentarz 10 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli zaczynasz się uczyć to porzuć te floaty i od razu zainteresuj się flexem, nie trać czasu na rozkminianie czegoś, co dzisiaj nie jest już raczej stosowane, a przynajmniej nie do stylowania całego layoutu.

Flex jest bardzo przyjemny w pracy, a wszystkie najwazniejsze elementy możesz zobaczyć na stronce: https://css-tricks.com/snippets/css/a-guide-to-flexbox/
komentarz 10 sierpnia 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
Za niedługo zamierzam nauczyć się Flexa ale na razie chciałbym poznać float, bo też słyszałem, że się go stosuje i można go stosować ;)  i nie wiem, gdzie mam błąd :(

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2018 przez ggosia6 Użytkownik (500 p.)
wybrane 10 sierpnia 2018 przez świeży
 
Najlepsza
Tutaj przykładowy fiddle z tego kodu co podałeś:

https://jsfiddle.net/y4ufe3ja/2/

Co było nie tak?

Za dużo tych float'ów. Wystarczy dla rodzica (w tym przypadku div) ustawić float wtedy dla img już nie potrzeba.

Chyba że chodziło o inny efekt. Jeśli obrazki też by miały być do lewej to trzeba by dodać wewnątrz div-a z obrazkiem po obrazku diva z clear'em.
komentarz 10 sierpnia 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
Tak, działa teraz :D a te wszystkie floaty co tam mam to są potrzebne?
komentarz 10 sierpnia 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
wiesz może dlaczego moje sekcje mają 0 wysokości, nawet ja ustawie im wysokość to tyle mają
komentarz 10 sierpnia 2018 przez ggosia6 Użytkownik (500 p.)

@świeży, Tak akurat te wszystkie floaty są potrzebne każdy element który ma iść do lewej/prawej musi mieć swój float ustawiony, oczywiście można zrobić to jednym wpisem w CSS:

section div {
  float:left;
}

zamiast

section div.first {
  float:left;
}
section div.second {
  float:left;
}

albo dodać klasę do CSS i ustawiać dla tych elementów co mają mieć float 

.float-left {
  float:left;
}

A jeśli chodzi o height = 0 to wynika, że tego że elementy z ustawionym float nie mają wpływu na wysokość rodzica (w tym przypadku section) 

Jeśli chcesz mieć niezerową wysokość section to 
można sprobować ustawić dla section w css takie coś

section {
  overflow: auto;
}
komentarz 10 sierpnia 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
tak zrobiłem, miałem height:0 bo ustawiałem wysokośc dla secton div a nie dla samego section

section{

min-height:50vh

}

a z tym overflow to wysokość będzie sama się dostosoowywała do ilości elementów w tej sekcji?
komentarz 10 sierpnia 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
i czy to jest poprawne, że min-height:50vh?
komentarz 10 sierpnia 2018 przez ggosia6 Użytkownik (500 p.)

Z tego co widzę to tak, wysokość dostosowuje się do zawartości:

https://jsfiddle.net/y4ufe3ja/4/

Dodałam margin top i się zwiększyła wysokość section:

section div.first {
  width: 50%;
  min-height: 50vh;
  float: left;
  margin-top:30px;
}

Odnośnie vh to jednostka jak jednostka,
można stosować co kto lubi. Ja akurat nigdy nie stosowałam tej jednostki.

komentarz 10 sierpnia 2018 przez świeży Nowicjusz (210 p.)
vh to z tego co wiem to powoduje, że strona jest tak jakby responsywna, choć do responsywności to jeszcze daleko

A wiesz może jak mogę zwiększyć podkreślenie pod elementami w menu po najechaniu, bo border-bottom jak zwiększe to strona się rozjeżdza

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 4,115 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2015 w HTML i CSS przez Arkadiusz Łański Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 189 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 146 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez hasket11 Użytkownik (770 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...