• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zbyt słabe połączenie internetowe

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
386 wizyt
pytanie zadane 10 sierpnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Witam,

Ostatnio zmieniłem dostawcę internetu i miałem mieć 500mbps. Sprawdzałem kartę sieciową w moim laptopie (Qualcomm Atheros AR5BWB222 Wireless Network Adapter), ale nigdzie nie umiałem znaleźć jak szybki internet może odbierać. W związku z tym, że za niedługo mam w planach kupno nowego laptopa, postanowiłem jednak wziąć ten szybki internet. Po wejściu w Stan Wi-Fi widzę że jest 300mbps (http://prntscr.com/kgyy62), no ale pomyślałem że to wina tej karty i tyle mi wystarczy. Wchodzę na speedtest.net i co widzę? Download ledwo 80mbps. Nie oczekiwałem, że będzie 300, raczej coś koło 250, ale 80?

Czego to może być wina?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
komentarz 10 sierpnia 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Sprawdź transfer po kablu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 sierpnia 2018 przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
Jesteś pewien że nikt inny się nie podpinał do ciebie. Może połączyłeś się telefonem albo coś ci wykrada np. jakaś apka robi backup/update.
komentarz 10 sierpnia 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Tylko smartfon, ale nie ma włączonych żadnych aktualizacji ani aplikacji.
komentarz 10 sierpnia 2018 przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
Na laptopie to sprawdzałeś. Być może to na nim jakieś procesy obciążają sieć. Mogą być dla ciebie niewidoczne.
komentarz 10 sierpnia 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
W menadżerze zadań pisze sieć 0%
komentarz 10 sierpnia 2018 przez Jackob Obywatel (1,430 p.)
Ja sprawdziłem na lte działa mi na 71 Mbps pobieranie a wysyłka 23 Mbps. Może to coś z stroną jest.
komentarz 10 sierpnia 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)

@Jackob, wyłącz antywirusa i inne programy typu uTorrent i sprawdź jak idzie, oprócz tego możesz na innych urządzeniach sprawdzić jak się ma sprawa. 

komentarz 10 sierpnia 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Teraz użyłem innej sprawdzarki internetu i wyszło 200mbps. Z tego co zauważyłem to różne serwery pokazują różne wyniki. Może to ich wina?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 230 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 367 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2018 w C i C++ przez FaloY Bywalec (2,180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 146 wizyt
pytanie zadane 30 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez dawos Użytkownik (630 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...