• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zbyt słabe połączenie internetowe

0 głosów
47 wizyt
pytanie zadane 5 dni temu w Sieci komputerowe, internet przez OdsetekGlupoty Dyskutant (8,650 p.)
Witam,

Ostatnio zmieniłem dostawcę internetu i miałem mieć 500mbps. Sprawdzałem kartę sieciową w moim laptopie (Qualcomm Atheros AR5BWB222 Wireless Network Adapter), ale nigdzie nie umiałem znaleźć jak szybki internet może odbierać. W związku z tym, że za niedługo mam w planach kupno nowego laptopa, postanowiłem jednak wziąć ten szybki internet. Po wejściu w Stan Wi-Fi widzę że jest 300mbps (http://prntscr.com/kgyy62), no ale pomyślałem że to wina tej karty i tyle mi wystarczy. Wchodzę na speedtest.net i co widzę? Download ledwo 80mbps. Nie oczekiwałem, że będzie 300, raczej coś koło 250, ale 80?

Czego to może być wina?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
komentarz 5 dni temu przez PreZmyK Pasjonat (15,050 p.)
Sprawdź transfer po kablu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 dni temu przez Jackob Użytkownik (690 p.)
Jesteś pewien że nikt inny się nie podpinał do ciebie. Może połączyłeś się telefonem albo coś ci wykrada np. jakaś apka robi backup/update.
komentarz 5 dni temu przez OdsetekGlupoty Dyskutant (8,650 p.)
Tylko smartfon, ale nie ma włączonych żadnych aktualizacji ani aplikacji.
komentarz 5 dni temu przez Jackob Użytkownik (690 p.)
Na laptopie to sprawdzałeś. Być może to na nim jakieś procesy obciążają sieć. Mogą być dla ciebie niewidoczne.
W menadżerze zadań pisze sieć 0%
komentarz 5 dni temu przez Jackob Użytkownik (690 p.)
Ja sprawdziłem na lte działa mi na 71 Mbps pobieranie a wysyłka 23 Mbps. Może to coś z stroną jest.
komentarz 5 dni temu przez ForeverFriendzone Mądrala (6,420 p.)

@Jackob, wyłącz antywirusa i inne programy typu uTorrent i sprawdź jak idzie, oprócz tego możesz na innych urządzeniach sprawdzić jak się ma sprawa. 

Teraz użyłem innej sprawdzarki internetu i wyszło 200mbps. Z tego co zauważyłem to różne serwery pokazują różne wyniki. Może to ich wina?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 105 wizyt
pytanie zadane 17 maja w C i C++ przez FaloY Użytkownik (740 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 54 wizyt
pytanie zadane 30 września 2016 w Systemy operacyjne, programy przez dawos Użytkownik (570 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 62 wizyt
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

53,042 zapytań

96,245 odpowiedzi

197,034 komentarzy

25,898 pasjonatów

Przeglądających: 144
Pasjonatów: 0 Gości: 144

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...