• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szary ekran do zalogowaniu się do Linuxa Fedory

Object Storage Arubacloud
0 głosów
102 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)

Cześć, mam problem po instalacji systemu Linux Fedora 28, od razu powiem że jest on zainstalowany jako drugi system, obok Windowsa 10 na laptopie z dwiema kartami graficznymi (zintegrowaną od Intela i dodatkową Nvidia GeForce GTX 1050Ti). 

Problem zaczyna się już przy logowaniu, bo po włączeniu komputera po wyborze Linuxa Fedory na ekranie pojawiają mi się kolejno takie rzeczy:

https://zapodaj.net/fb5722e941750.jpg.html
https://zapodaj.net/cbf295da77f6e.jpg.html

potem mam ekran logowanie (nazwa konta na szarym tle, u góry godzina i w prawym górnym rogu kilka rzeczy), klikam na konto, potem wpisuję hasło i ląduję na szarym ekranie (cały szary, na początku było widać myszkę ale nie dało się nią ruszyć, teraz nawet myszka znika, nic nie działa, nawet CTRL+ALT+F1 / F2 / ...).

Jedyną rzeczą która poprawia sytuację jest w czasie logowania naciśnięcie 'e' i dodanie polecenia "nomodeset", z tym że efektem ubocznym jest fakt, że nie da się zmienić jasności ekranu - ta jest cały czas na maxa,

Instalacja sterownika do Nvidii miała pomóc i się udało się zianstalować (dizęki za odpowiedzi w ostatnim temacie, ale to był ten mniejszy problem frown), z tym że zbyt wiele to nie zmieniło oprócz tego że pojawia się komunikat:

https://zapodaj.net/9f004f6512699.jpg.html
"NVIDIA kernel module missing. Falling back to nouveau"

Przeglądnąłem już większość forów polskich i angielskich i próbuję po kolei coś zrobić ale kończą mi się opcje, więc byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie.

Dodam, że karta graficzna od Nvidii na Linuksie nie jest mi do niczego potrzebna i zadowoliłoby mnie gdyby wszystko chodziło na zintegrowanej, ważne żeby Nvidia na Windowsie chodziła.

* i dodatkowe pytanie czy zmiana Fedory na np. Ubuntu miałaby szansę coś poprawić

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,747 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Neyweer Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,108 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 249 wizyt
pytanie zadane 2 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez jestembotem Użytkownik (610 p.)

92,552 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,533 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...