• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Błąd podczas dodawania klucza obcego~

0 głosów
226 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2018 w SQL, bazy danych przez Q7V Gaduła (4,300 p.)

Cześć, poniższy błąd wyświetla się gdy chcę dodać klucz obcy z tabeli faktury do tabeli produkty. W obu mam kolumnę faktura_nr i chcę je powiązać ze sobą.

Błąd

Zapytanie SQL:

ALTER TABLE `produkty` ADD  FOREIGN KEY (`faktura_nr`) REFERENCES `produkty`(`faktura_nr`) ON DELETE RESTRICT ON UPDATE RESTRICT;

MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
#1025 - Bł?d podczas zmieniania nazwy '.\pdf\#sql-708_103' na '.\pdf\produkty' (Kod błędu: 150 "Foreign key constraint is incorrectly formed")

komentarz 8 sierpnia 2018 przez StOcK Mądrala (6,100 p.)
Też się męczyłem z czymś podobnym.

Klucze obce najlepiej dodawać, gdy tabele są puste. Taka wskazówka.
komentarz 8 sierpnia 2018 przez Q7V Gaduła (4,300 p.)

Uporałem się z tym, tabelki były puste, natomiast nie mogę teraz nic dodać, bo...

Error!: SQLSTATE[23000]: Integrity constraint violation: 1452 Cannot add or update a child row: a foreign key constraint fails (`pdf`.`produkty`, CONSTRAINT `produkty_ibfk_1` FOREIGN KEY (`faktura_nr`) REFERENCES `faktury` (`faktura_nr`))

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 sierpnia 2018 przez Catalonya1992 Gaduła (4,960 p.)
wybrane 11 sierpnia 2018 przez Q7V

Najlepsza
Constrainty można bez problemu tworzyć na tabelach z danymi pod warunkiem, że dane spełniają założenia klucza. Z komunikatu błędu wnioskuje, że próbujesz dodać do tabeli podrzędnej wartość(numer faktury), której nie ma w tabeli nadrzędnej.

Polecam obejrzeć 5 i 6 odcinek kursu:

https://www.youtube.com/watch?v=sB8ZCndf494&index=5&list=PL8g9gILZp1OJpjlu7AuR9Ysu4z5Rff_AQ

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 162 wizyt
–1 głos
2 odpowiedzi 9,663 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2017 w SQL, bazy danych przez Radek Begej Użytkownik (570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

65,755 zapytań

112,393 odpowiedzi

237,319 komentarzy

46,700 pasjonatów

Przeglądających: 118
Pasjonatów: 0 Gości: 118

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...