• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

avr po raz 69

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
228 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
Witam!

Szukam osoby z win10 która umie zaprogramować atmegę8 avr i ma zainstalowane+skonfigurowane na win10 do tego środowisko. Siedzę nad tym tematem od 2 miesięcy (serio) i jeszcze nic nie zdołałem zrobić ze względu na brak kompatybilności. Ubuntu też próbowałem. Teraz walczę z atnel studio wcześniej z eclipse, winavr, nic nie działa. Jeżeli ktoś ma pojęcie o atnel studio to zadałem jeszcze wcześniej pytanie na ten temat.

Za wszelką pomoc byłbym wdzięczny! ;)

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2018 przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)

Mogę ci pomóc, bawię się też avr'ami do 2-3 miesięcy i narazie dobrze mi idzie. Jeśli masz discorda to zapraszam: https://discord.gg/tSJ3J9r. Jak wejdziesz na ten serwer to wejdź w zakładkę "text-główny" i napisz że to ty z formu.

komentarz 8 sierpnia 2018 przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)
jeśli nie masz discorda to jest darmowy :)
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2018 przez Kacper Sas Dyskutant (8,460 p.)
Jeśli wciąż interesuję Cię pomoc to napisz na pw w tej kwestii.
komentarz 8 sierpnia 2018 przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)
on albo się "boi bo zepuje" albo ma ten programator uwalony
komentarz 8 sierpnia 2018 przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)
kupił tylko nie wie co kupił
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2018 przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)
Masz tu na filmie +/- wytłumaczone https://www.youtube.com/watch?v=sGnG5iFdMsQ&t=1762s
komentarz 8 sierpnia 2018 przez Kacper Sas Dyskutant (8,460 p.)
Co ma piernik do wiatraka? Kolega pyta się o pomoc ze środowiskiem do programowania avr'ów, a Ty mu wrzucasz przenoszenie arduino ;x
komentarz 8 sierpnia 2018 przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)
bo ma tam pokazane jak na takim programatorze jak on ma  podłączyć atmege i ją zaprogramować :)
komentarz 8 sierpnia 2018 przez Kacper Sas Dyskutant (8,460 p.)
Doczytaj o usbasp...

//Edit; może inaczej

Sprawdź czym jest usbasp, a czym usb uart.
komentarz 8 sierpnia 2018 przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)
usb-uart-przejsciuówka między usb a rs232

USBasp-programator
komentarz 8 sierpnia 2018 przez Kacper Sas Dyskutant (8,460 p.)
Przebadaj jeszcze raz filmik (szczególnie moment na który wskazuje link), który załączyłeś u góry i zakończmy na tym dyskusję.
0 głosów
odpowiedź 8 sierpnia 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Dla GNU/Linux i usbasp, myślę że dość dobrze pokazane. Włącznie z regułami do udev:

 https://www.youtube.com/watch?v=YqjWA3JQjjo

Jeśli identyfikatory Ci się nie wyświetlą lub na danym etapie nie będziesz miał komunikacji z MCU, to znaczy że programator lub połączenie jest nieprawidłowe.

Co do MS Win (szczególnie 10), darowałem sobie jakiekolwiek prace z systemami embedded. Choćby ze względu na piekło bibliotek, podpisów sterowników, braki narzędzi lub stare nie w pełni działające narzędzia. Na GNU/Linux lub OSX'e, pięknie wszystko pracuje, dostępne są narzędzia i o wiele łatwiej opanować tę materię (szczególnie dla AVR).

Jeśli po wykonaniu operacji z filmu dalej nie pracuje, daj znać.
komentarz 8 sierpnia 2018 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
Właśnie się zastanawiałem nad tym i stwierdziłem że win 10 to kicz, ale linuxa ubuntu też próbowałem. Rzeczywiście jakies dopasowane srodowisko wybiorę. Ale takie ubuntu - wcale nie jest kompatybilne z programami. Nie dało się pobrać żadnego kontrollerlaba.
komentarz 8 sierpnia 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Co to jest "kontrollerlaba" ? Wykonaj operacje polecone w filmie i będziesz miał środowisko. Wszystko jest w pakietach dystrybucyjnych Ubuntu :-)

Programowanie także działa bez pudła w trybie "GNU/Linux na VirtualBox na dowolnym systemie operacyjnym".
komentarz 9 sierpnia 2018 przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)
w momencie filmu gdzie jest avrdopper dostaję komunikat:

ls: nie ma dostępu do /dev/avrdopper_*: Nie ma takiego pliku ani katalogu

ps: chyba nigdy nie zaprogramuje zwykłej atmegi, chciałbym teraz przeklnąć ale jestem kulturalnym, kur*a człowiekiem.
komentarz 9 sierpnia 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Takie frustracje są bardzo często spowodowane wadliwym sprzętem lub połączeniem. Proponuję poszukać w Twojej lokalizacji kogoś kto Ci pomoże sprawdzając fizyczne połączenia oraz sprawdzi programator. To że nie ma pliku /dev/avrdoper* może być spowodowane wadliwym programatorem. Powodów może być jednak więcej.

Zerknij jeszcze tu: https://microgeek.eu/

Na tym forum jest trochę pomocnych osób..

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 248 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 380 wizyt
pytanie zadane 21 sierpnia 2018 w Inne języki przez Storm Obywatel (1,570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 630 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2018 w C i C++ przez program naczelny Gaduła (3,320 p.)

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...