• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Formatowanie dysku systemowego i wgrywanie systemu na nowo

Object Storage Arubacloud
0 głosów
374 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Eryk Chojnacki Obywatel (1,420 p.)
Witam, tak jak w nagłówku potrzebuję pozbyć się systemu i wgrać go na nowo, jednak nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Niektórzy polecali mi programy gparted lub killdisk, ale nie mam pojęcia jak z nich korzystać.

Dodatkowo mam pytanie, czy podczas formatowania C, dane z D mogą ucierpieć?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2018 przez StOcK Mądrala (6,100 p.)
Uruchamiasz instalację z bootowalnego dysku i tam formatujesz partycje systemową, w ten sposób partycja D nie ucierpi
komentarz 7 sierpnia 2018 przez StOcK Mądrala (6,100 p.)
Dlatego, że nie sformatowałeś partycji systemowej podczas instalacji systemu.
Ale nic straconego. Skorzystaj z funkcji oczyszczanie dysku, aby bezpiecznie pozbyć się tego folderu
komentarz 7 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@StOcK, 

Jeśli chcesz wgrać system na nowo to musisz posiadać nośnik z instalatorem :)

Nie zawsze musi, bo niektóre komputery z preinstalowanym systemem mają możliwość przywracania systemu ze specjalnej ukrytej partycji.

komentarz 7 sierpnia 2018 przez Eryk Chojnacki Obywatel (1,420 p.)
Nie miałem preinstalowanego
komentarz 7 sierpnia 2018 przez StOcK Mądrala (6,100 p.)

@j23, nie mówimy tutaj chyba o partycji RECOVERY

1
komentarz 7 sierpnia 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@StOcK, OP nie napisał wcześniej, czy miał preintalowanego Windowsa, stąd mój wpis. Teraz już wiadomo, że nie miał, więc musi być płyta lub pendrive instalacyjna/y.

0 głosów
odpowiedź 7 sierpnia 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Dane z D ucierpią tylko gdy wyczyścić też ten dysk. Dane z C ( tam gdzie masz system ) napewno ucierpią, bo musisz wtedy ten dysk usunąć.

Najlepiej całego laka zresetuj do fabrycznych, ale wtedy nie wiem, czy też dysk D ucierpi. Ja bym najlepiej przekopiował dysk D na inny twardy dysk zewnętrzny, resetnął do fabrycznych i wtedy wgrał te dane. Jak resetujesz do fabrycznych to dostaniesz taki sam system jaki miałeś.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 4,684 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 502 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez lameguy Użytkownik (640 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,189 wizyt
pytanie zadane 3 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Sic Dyskutant (8,510 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...