• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z założeniem strony internetowej

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
158 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez _Natalka_1989 Nowicjusz (200 p.)
Czy znajdzie się ktoś, kto pomoże mi założyć stronę internetową? :( nie radzę sobie... próbowałam przez kilka godzin (ok8) i się poddaje :( utknęłam i boję się że coś popsuję...
komentarz 6 sierpnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Co masz na myśli pisząc " założyć stronę internetową"?
Czy zrobić od zera, czy masz już stronę gotową i chcesz ją umieścić w Internecie, czyli na jakimś hostingu?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 sierpnia 2018 przez _Natalka_1989 Nowicjusz (200 p.)
stworzyć od zera. myślałam że dam radę z https://biznesflow.pl/wordpress-poradnik/

ale chyba coś zrobiłam nie tak bo domenę mam z najtańszedomeny.pl a hosting z hostinghorce.pl

i niestety utknęłam po dodaniu bazy danych a teraz to już w ogóle namieszałam :(
komentarz 7 sierpnia 2018 przez _Natalka_1989 Nowicjusz (200 p.)

tak to mniej więcej wyglądało

komentarz 7 sierpnia 2018 przez _Natalka_1989 Nowicjusz (200 p.)

usunęłam ten plik index.html i wszystko było ok dopóki nie zmieniłam nazwy w folderze, mimo że przywróciłam oryginalną nazwę to niestety po wpisaniu www.arkadiuszstopa.pl nie wyskakuje już ta informacja tylko

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

 

No i nie wiem co dalej i jak naprawić to co popsułam :( a chciałam założyć stronę firmową dla męża, chciałam zabłysnąć że sobie poradzę a wyszło jak zawsze :(

1
komentarz 7 sierpnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Co to za hostinghorce.pl bo nawet google tego nie zna?

Spokojnie, domena to tylko nazwa, najważniejszy jest hosting. Na nim musisz ustawić, aby Twoja domena wskazywała na konkretne miejsce na hostingu (jakiś katalog ze swoją stroną, może być katalog główny).
Tam musisz wgrać wordpressa (jak rozumiem na nim chcesz zbudować stronę). Możliwe, że Twój hosting ma w opcjach instalację wordpressa. Aby zainstalować WP potrzebna jest baza danych oraz nazwa i hasło użytkownika bazy (to wszystko tworzysz na swoim hostingu wybierając odpowiednie opcje). A reszta to już zabawa z wyborem motywu, jakieś wtyczki no i treść Twojej strony.
Polecam poszukać sobie filmików na youtube odnośnie instalacji wordpressa, jest tego sporo.
1
komentarz 7 sierpnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
W katalogu public_html powinny znaleźć się pliki Twojej strony, więc tam musisz wgrać pliki wordpressa. Jak już wgrasz to po wpisaniu adresu strony w przeglądarce powinna rozpocząć się instalacja WP, a to już dasz radę ogarnąć z pomocą dowolnego filmiku na youtube.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 78 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 195 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 253 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,076 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...