• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wybór laptopa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
561 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
zamknięte 21 października 2019

Chcę zakupić laptop najlepiej w przedziale cenowym 3000-4000(max).
Zastanawiam się nad trzema modelami, czy ktoś kto dobrze ogarnia temat mógłby pomóc mi wybrać? Oczywiście jestem otwarta na inne propozycje.
Potrzebuję laptopa na studia i zapewne będę z nim sporo jeździć, więc zależy mi zeby był lekki. Jednak chcialabym czasem też na nim pograć, nie jestem gejmerem, będe grać raczej rzadko i  nie musi być to super najnowsza gra na max detalach, ale jednak żeby dało się bez problemów pograć w jakieś starsze produkcje typu skyrim, diablo itd.
 Myślę mocno nad  Laptop ASUS ZenBook UX410UA-GV036T i7-7500U 8GB 256GB SSD W10, jednak ziintegrowana karta graficzna trzyma mnie w niepewności. Jednak jest to Asus i reszta parametrów  mi odpowiada. Ponadto  jest bardzo lekki i poręczny.  Tylko ta karta graficzna :c Link https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-asus-zenbook-ux410ua-gv036t,id-790741#tab_opinions
Da się na niej  pograć?

 



Myślę jeszcze nad Lenovo IdeaPad 320
https://www.komputronik.pl/product/459125/lenovo-ideapad-320s-14ikb-81bn006xpb-szary.html
Ma przynajmniej dwie karty graficzne


I nad https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-hp-pavilion-15-ck002nw-i7-8550u-8gb-256gb-ssd-940mx-win10h-srebrny

 

Lub Dell https://www.komputronik.pl/product/448399/dell-inspiron-15-5570-czarny.html gdzie jest wersja z 2 dyskami więc też spoko, ale jest cięzki więc gorzej z przenoszeniem.

komentarz zamknięcia: Rozwiązany problem

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2018 przez Cinkciarz523 Początkujący (260 p.)
Dell zdecydowanie. Karta graficzna w miare dobra (najlepsza ze wszystkich), procesor także dobry (lepszy od procesora w Asusie) oraz W10 Pro którego cena jest 2 razy droższa od zwykłego aczkolwiek róznice pomiędzy home a pro są bardzo nie znaczne. I tańszy od Asusa który jest zdecydowanie gorszy od Della.
komentarz 6 sierpnia 2018 przez niezalogowany
Dziękuje za opinie. Niestety waży ponad 2 kg... może kojarzysz jakiś podobny, ale lżejszy?
komentarz 6 sierpnia 2018 przez Cinkciarz523 Początkujący (260 p.)
Ewentualnie ten Lenovo który ma taki sam procesor, natomiast karta graficzna troszkę gorsza ale lepsza od Asusa. Najlepszym plusem Lenovo jest cena która jest najtańsza spośród 2 pozostałych. W sumie bardzo lekki ten Asus ale jeśli wolisz parametry to lepszy zdecydowanie Dell. A i bym zapomniał w Dellu jest największy ekran co prawda ledwo większy od pozostałych ale zawsze coś. Jak chcesz to mogę jeszcze poszukać czegoś w przedziale cenowym który podałaś.
komentarz 6 sierpnia 2018 przez Cinkciarz523 Początkujący (260 p.)

@Sandra Romanis, musiałbym poszukać dam znać jutro

komentarz 15 sierpnia 2018 przez niezalogowany

@Cinkciarz523,  hej a co myślisz o tym laptopie? Wpadł mi w oko w sklepie.  Jest nieco lzejszy od Del-a. Ale nie znam sie na kartach graficznych, nie wiem ktora jest lepsza?  

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-hp-pavilion-15-ck002nw-i7-8550u-8gb-256gb-ssd-940mx-win10h-srebrny

komentarz 15 sierpnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Zgadza się, DELL jest najciekawszy. Ale Windowsem czy zwykły czy Pro bym się nie sugerował - często i tak Winzgroza jest do zaorania i wrzuca się Linuxa, Nie wiem jak osoba pytająca w wątku - z jakiego systemu zamierza korzystać.
0 głosów
odpowiedź 6 sierpnia 2018 przez Meridian Obywatel (1,480 p.)
Asus odpada jako, że grafika jest integrą. Co do ciężaru to nie przykładałbym do tego większej wagi - uwierz mi pół kilo w te czy wewte w podróży znaczenia nie zrobi. Najpewniej nawet tego nie odczujesz. Dell ma zdecydowanie lepszą grafikę i większy wyświetlacz ale jeśli chcesz tylko starsze gry na poziomie diablo 3 to Lenovo również powinno wystarczyć. Ja osobiście wybrałbym Lenovo ale każdy jest inny. Musisz sama sobie odpowiedzieć czy 14 cali wyświetlacz CI wystarczy. Ewentualnie jeśli planujesz w przyszłości nieco rozbudowywać zestaw to Dell jest lepszy, gdyż po dwukrotnym zwiększeniu jego RAM-u (o ile to możliwe ale w dzisiejszych czasach chyba każda płyta obsługuje minimum 16GB) uzyskujemy naprawdę silną maszynę, która poradzi sobie nawet ze znacznie bardziej wymagającymi grami niż diablo 3 :)

Niemniej zdecydować musisz sama - my możemy tylko skierować Twoją uwagę na aspekty, które ważne są dla nas osobiście ale każdy traktuje komputer personalnie i tylko on wie jakie może mieć w przyszłości plany co do niego.
komentarz 11 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Asus odpada jako, że grafika jest integrą.

W MakBooku też mam integrę (intel HD 4000), a gram w dużo nowsze gry niż w te które wymienił autor pytania na których mu zależy, bo w Quake 3, OpenArena, Half-Life 2, Black Mesa, Unreal Tournament, Crysis...

komentarz 11 sierpnia 2018 przez Meridian Obywatel (1,480 p.)
Mnie przy integrze diablo 3 nie ruszyło - mówię z autopsji. Oczywiście było to 2 lata temu więc od tej pory mogło się wiele pozmieniać ale osobiście bym nie ryzykował
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2018 przez Swiru Gaduła (3,780 p.)

Sprawdź ten model od MSI:

MSI GV62

masz tutaj GeForce MX150, który spokojnie wystarczy do podanych przez Ciebie gier,

i7-7700HQ czterordzeniowy

8GB RAM z możliwością rozbudowy

No i cena rewelacja, możesz sobie dokupić dysk SSD M.2 i nadal mieścisz się w budżecie.

0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Chcę zakupić laptop najlepiej w przedziale cenowym

Czy ultrabooka bo to różnica.

ednak chcialabym czasem też na nim pograć

Jakie gry, na jakich detalach?

 Myślę mocno nad  Laptop ASUS ZenBook UX410UA-GV036T i7-7500U 8GB 

Nowe z 2018 r. z procesorami i5 są wydajniejsze bo już mają 4 rdzenie.

ASUS ZenBook UX410UA i5-8250U/16GB/256SSD/Win10

 A co z modelami 15,6" z okolicy 2kg? Często będziesz go nosić czy masz może jeszcze jakiś komputer?

ASUS VivoBook S15 S510UN i5-8250/8GB/256SSD+1TB/Win10
ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/8GB/256SSD+1TB/W10

komentarz 15 sierpnia 2018 przez niezalogowany

Hmm nie wiem w co bede grac jeszcze. Na pewno skyrim i diablo. Ale z nowszych dopiero czegos bede szukac. Ale nie musze grac w najnowsze gry z duzymi wymaganiami ;) 

Dziękuje za propozycje. Wlasnie caly czas sie zastanawiam nad  wagą, bo wiem że bede go czesto gdzies zabierac, wiec im lzejszy tym lepiej. Aczkolwiek, nie kosztem np. Uniemozlienia grania w nawet w niezbyt wymagajace gry. Staram sie znalezc cos pomiędzy.

Co myślisz o tym laptopie https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-hp-pavilion-15-ck002nw-i7-8550u-8gb-256gb-ssd-940mx-win10h-srebrny

, porównujac z tymi co podobałam i ktore Ty mi podeslales?

komentarz 15 sierpnia 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

Ogradzam ze względu na chłodzenie no i Paviliony to słaba seria, ładna ale nie trwała.

GTX 1050 jest 2x wydajniejszy od MX150, czyli od 940M będzie jakieś 3x wydajniejszy.

Przejrzyj przynajmniej podobne tematy, podrzucałem wykresy porównujące grafiki - link

0 głosów
odpowiedź 15 sierpnia 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Zdecydowanie bym wziął DELL-a. Unikałbym Lenovo, strasznie się psują. ASUS jest OK.

 

I mała uwaga: Obecnie DELL w niektórych laptopach pozwala na wyłączenie intelowskiego backdoora (Intel Managment Engine), moim zdaniem warto się tego pozbyć za wczasu, za nim hakerzy zapukają ;)
komentarz 15 sierpnia 2018 przez niezalogowany

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 305 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Pattt Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 345 wizyt
pytanie zadane 21 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez sebastian970 Użytkownik (710 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 242 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez Ran9 Nowicjusz (160 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...